Beyazgül, daire başkanları ve çalışanlarla güruh düzenledi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, şehremaneti dair başkanları ve personelleri ile bire bir araya geldiği toplantıda, “Burada arka yoktur. İşe gelmeyen işçinin gözünün yaşına bakmadan disipline sevki gerçekleştirilir. Zira işe gelmeden alacağı servet helal değildir” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mehmet Akif İnan Konuşma salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, genel yazman, genel yazman yardımcıları, umumi müdürler, daire başkanları, yazıhane müdürleri ile yüzlerce belediye çalışanı katıldı. Beyazgül, Büyükşehir Belediyesinin cıvıl cıvıl ve liyakatli büyük aynı ev olduğunu ve bu iri karı ile birlikte çalışmaktan hava duyduğunu belirterek, “Başarı hepimizin başarısıdır” şeklinde konuştu.

“İşe gelmeyen çalışanın gözünün yaşına bakmayız”

Beyazgül, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde kim çalışıyorsa, onun değeri bilinmektedir. Çalışmayan, işe gelmeyen biri varsa eğer, bu eşhas amacıyla dahi gerekenler kesinlikle yapılmaktadır. Burada torpil yoktur. İşe gelmeyen işçinin gözünün yaşına bakmadan disipline sevki gerçekleştirilir. Çünkü işe gelmeden alacağı para helal değildir” şeklinde konuştu.

“Taşıtçı alımları ad çekme ile yapılıyor”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine sınırlı BELSAN A.Ş. Umumi Müdürlüğünde şehir içi toplu transfer araçlarında taşıtçı olarak çalıştırılmak için alınan işçilerle ilgilendiren da mütekellim Beyazgül, işe ad çekme sonucu alınan aynı işçiye hezel vererek işe gelgel sürecini anlatmasını istedi.

“Zat kuramızı kendimiz çektik”

Kameralar uğrunda ağız ağıza münhal tıpkı şekilde öz kuralarını kendilerinin çektiğini anlatım fail iştirakçi mülakatın arkası sıra muhtelif aşamalardan geçtikten sonra kuraya katılmaya hak kazandığını kura çekimini özlük elleriyle yaptığını ve çıkan sonuçla taşıtçı kendisine işe başladığını ifade etti.

“İşçilerimiz güvenli olsunlar sözleşmede hakları ne ise alacaklar”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde çalışan işçileri enflasyona ezdirmeyeceklerini belirten Beyazgül, çokça mümasil tıpkısı zamanda sözleşmenin yapılacağını belirterek, “Sözleşmemizde para şişkinliği maddesi düz alıyor. Çok yakın aynı zamanda sözleşmemizi yaptığımız ahit para şişkinliği altına hiçbir şekilde düşülmeyecektir. İşçilerimizin hakları hangi ise emin olsunlar hakları kendilerine bırakılmış olacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bugün Türkiye’nin yer ruhlu belediyelerinden biriyse bu sizlerin sayesindedir” dedi.

“Belediyemiz Türkiye’nin bildirme dinç belediyesi olmuştur”

Yönetici kadrosu ve mecmu çalışanlarıyla şanlı işlere imza attıklarının altını çizen Beyazgül, “Göreve geldiğimiz günden beri neler yapmadık ki Kızılkoyun Bahçesi, Kale Arkası, Kızılay Bahçesi, Anıt Kavşağı, Karye yolları, site içi asfalt yollar, kilitli parke çalışmaları, Açıksu Caddesi, ilçelerde kütüphaneler, mezbahalar, eş destek merkezleri, gençlik merkezleri ve daha sayamayacağımız kadar işi başardık. Önceki Allah’a henüz sonraları size güvendiğim amacıyla bu işlere girdim. Bilcümle bu faaliyet ve gayretleriniz için, fedakârlık ve fedakarlığınız üzere hepinize teşekkürname ediyorum. Beyninde bire bir muvaffakiyet var bu başarı hepimizin başarısıdır” diye niteleyerek konuştu. – ŞANLIURFA

Share: