Beyşehir’den gücük güdük

YANLIŞSIZ Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Beyşehir’de bire bir mızıka ziyaretlerde bulundu.

Etyemez, namına zevcelik eden AK Tümen Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Yüce Kamacı, YANLIŞSIZ Fırka Beyşehir İlçe Başkanı Recep Elkin ve partililerle birlikte ilçe merkezinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Bahçelievler ve Müftü mahallelerinde esnafları mülakat fail Etyemez ve beraberindekiler, henüz bilahare Beyşehir’in dış mahallelerinden Şen, Karahisar ve Çiçekler mahallelerini ziyaret ederek mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Vejetaryen, 2002-2021 döneminde Beyşehir’deki tarımsal envestisman ve desteklerin toplamının 253 milyon lirayı bulduğunu belirterek, buğday, arpa, nohut, şeker hastalığı pancarı ve yasmık ürünlerinin ferah adına ekiminin yapıldığı kaymakamlık genelinde üretimi çoğaltmak amacıyla erk adına çiftçiyi desteklemeye devam ettiklerini kaydetti.

Kıyafet atılan kumbaraları yerleştirildi

Beyşehir ilçesinde, kentin değişik noktalarına şehremaneti marifetiyle libas atılan kumbaraları yerleştirildiği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamada, ilçede planlı akim atılmış projesi kapsamında hayata geçirilen mankafa tahavvül projeleriyle gelecek nesillere akman tıpkı natür çoğaltmak ve tabiat hayatı korumanın hedeflendiği belirtildi.

Bu kapsamda, vatandaşların alçak namına bulunduğu 50 ayrımlı noktaya kıyafet atık kumbaraları konulduğu, bu kumbaralar yardımıyla doğaya zarar veren, kullanılamayacak oranda kaypak çul eşyalarının nesiç malzemesi yerine köylü dönüşüme kazandırıldığı vurgulandı.

Share: