Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne Muşlu hisse senedi insanından destek

2022-2023 ayak topu liginde Bilecik’te Bölgesel Dünkü Lig’de (BAL) mandepsi edecek olan Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne Muşlu gelişim insanından bindi geldi.

Bilecik’te futbol aşkının adı olan Bilecikspor’un 15 sene önceki 3. Lig’den tıfıl lige düşmüştü. Bu sürede Bilecik 1. Saftirik Lig’de mücadele fail Bilecikspor aynı kaç kere BAL kapısından döndü. Geçtiğimiz yıl Bilecik 1. Amatör Ligi böke namına mütemmim Bilecikspor, BAL play-off maçında Bayırköyspor’a kaybederek, umutları tıpkı sene daha erteledi. Bu süreçte Bayırköy Belde Şehremini Mustafa Zeki ve yönetim kurulu üyeleri BAL haklarını Bilecikspor bünyesinden yıpranmamış kurulan Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne devretmesinin ardından taraftarların heveskâr klasman hayalleri temel oldu.

Her yıl Bilecikspor’a müzaheret yapıyor

Kenttin yekpare ileri gelenleri Bilecik 1969 Spor Kulübü çatısı altında birleşirken, Bilecik’te yapım işiyle uğraşan iş insanı Kazım Baran’dan destek geldi. Geçtiğimiz sene Bilecikspor’a aynı bando yardımlar işleyen Baran, “Ego Muş’ta doğdum. Demincek Bilecik’te ekmeğimi yiyorum. Bu kentte inşaat sektöründe hizmet veren bire bir gelişim insanı yerine Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne topluluk çıkmak boynumuzun borcu. Kentte tüvana mecmu aksiyon insanları, fabrikalara bu yeknesak oluşum etsin. Cümle imkanları doğrultusunda Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne eş çıkması lazım” dedi. – BİLECİK

Share: