Bilecik Belediye Başbuğ V. Ferişte Mızrak Subaşı zelzele bölgesinde

Bilecik Şehremaneti Başkan V. Ferişte Mızrak Subaşı, depremin vurduğu illerden Hatay’a her an depremden etkilenen vatandaşlarla ve arama kurtarma çalışmalarına katılan uray ekibi ile aynı araya geldi.

Hatay Samandağ, Kırıkhan, Defne, İskenderun ve liman ziyaretlerinde kâin Başbuğ Subaşı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Antakya’üstelik kurduğu Afet Koordinasyon Merkezi’ne de anbean, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığında gerçekleşen toplantıya katıldı.

Komutan Subaşı, 10 ili vuran ve yüzyılın felaketi yerine nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu illerden biri olan Hatay’üstelik muhtelif temaslarda bulundu. Başkan Subaşı, ilk adına deprem felaketi hayat dolu Antakya’birlikte, 35 dönüm düzlük üstüne kurulan ‘İBB Facia Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleşen koordinasyon toplantısına katıldı. CHP Umumi Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Fethi Açıkel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Çarpışma, eşi Prof. Dr. Nazan Uğraş, Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar ve Kartal Belediye Reisi Gökhan Yüksel’in katılımıyla gerçekleşen toplantıya, Develik, Arsuz, Samandağ, Erzin, Sarıyer, Şişli, Avcılar, Beşiktaş, Beylikdüzü şehremaneti başkanları, Hatay milletvekilleri ve İBB bürokratları bile katıldı.

Başbuğ Subaşı, “Zaman depremden etkilenen vatandaşlarımıza müzaheret amacıyla İstanbul’dan İskenderun’a gelen yardım feribotunu, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’yla mülakat ettik. Tahaffuz ve revir kendisine kullanılacak bu feribottan dolayı Ekrem Başkanımız ve çalışma arkadaşlarına minnettarız” dedi. – BİLECİK

Share: