Bilecik’in gururu Hatay’ın umudu oldu

Bilecik Belediyeler Birliği bir zamanda Bayırköy Belediye Başkanı olan Mustafa Bitirim, Hatay’da Bilecikli Keyif Nazır Yardımcısı Halil Eldemir ile tıpkı araya gelerek, “Hatay’a imge olan hemşerimiz Halil Eldemir beyefendiye ve ekibine kolaylıklar diliyorum” dedi.

Komutan Yaman ve ekibi, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası bölgede incelemelerde bulundu. Hatay’ın Antakya ilçesinde incelemelerde mevcut Komutan Zeki, Bilecikli olan Keyif Nazır Yardımcısı Halil Eldemir ile tıpkısı araya geldi. Burada kurulan çöl hastaneleri ve konteynır kentlerde tetkikat eden ikili, depremin yaralarının benzeri öyle sarılacağı söyledi.

“Hatay’a umut olan hemşerimiz Halil Eldemir beyefendiye ve ekibine kolaylıklar diliyorum”

Başkan Mustafa Zeki, depremden etkilenen 10 ilde çalışmaların uzunlamasına devam ettiğini anlatarak, “Depremin geçmiş gününden beri Hatay Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde esenlik hizmetlerinin koordinasyonunu sağlayan ilimizin gurur kaynağı Keyif Vekil Yardımcımız Halil Eldemir beyefendiyi fariza bölgesinde müzakere ettik. Gücük zamanda kurdukları beyaban hastanesinde depremzedelerin her tür afiyet sorunlarını gideren Sağlık Bakanlığımıza bu eşsiz hizmetlerinden ekolojik ortam teşekkürlerimi sunuyorum. Hatay’a düş olan Halil Eldemir beyefendiye ve ekibine de kolaylıklar diler, rabbim yar ve yardımcıları olsun inşallah” dedi.

Öte yandan 04.17’dahi başlayan yer sarsıntısı sonrasındaki önce yunak saatlerde Hatay’ın Antakya ilçesine ulaşan Esenlik Nazır Yardımcısı Halil Eldemir, çalım yetkilileri ve vatandaşlarla bire bir araya gelerek lüzumlu çalışmaların yürütülmesi için aceleci ayrımsız faaliyet başlattı. Halen hareket bölgesinde mevcut Eldemir, yaraların sarılması için kesintisiz çalışmaya bitmeme ediyor. – BİLECİK

Share: