Bilecik’te araçlar çamura gömüldü, köprülü dudak trafiğe kapandı

Bilecik’te etkin olan boğanak yağış sonrası oluşan dominant sularının sürüklediği taş ve çamur araçlara beis verdi, köprülü dudak trafiğe kapandı.

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine kapalı Karaköy’de akşam saatlerinde başlayan bunaltıcı yağış hayatı damarı bozuk yönde etkiledi. Yağış sonrası oluşan baskın sularının sürüklediği kaya parçaları 1 traktörün devrilmesine ve 1 makine ile 2 römorkun taş ve mil yığınları altında kalmasına illet oldu. Karaköy köprülü kavşağı dahi yeğin zımnında sürüklenen taş ve kaya parçalarıyla dolarken, Pazaryeri Belediyesi ekipleri kapanan kavşakta ayıklama işlemi gerçekleştirdi.

“Cenabıhak beterinden korusun çok çükür birey kaybımız yok”

Pazaryeri ilçe merkezi ve köylerde yağış nedeniyle hareketlilik kesintileri yaşanırken, Karaköy köyünde tetkikat işleyen Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Allah beterinden korusun çok çükür fert kaybımız namevcut. Kâh köylerimizde dere taşkınları ve ağaç devrilmesi dolayısıyla aksaklıklar yaşandı. Şehremaneti ekiplerimiz şu an bibi engelleme ediyor. İlçe merkezimizde zaman içerisinde ekiplerimizin aldığı tedbirler nedeniyle aheste bire bir tartı yaşanmadı. Yüzbaşı mahallemizde biberli yağmur nedeniyle bire bir vatandaşımızın evine ağaç devrildi ekiplerimiz devrilen ağacı kepçe sebebiyle kaldırdı” diye niteleyerek konuştu. – BİLECİKShare: