Bilecik’te kaybolan yavru 8 saat sonradan Sakarya’da bulundu – Sakarya Büyükşehir Terminali

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde kaybolan 9 yaşındaki çocuk, 8 saat sonraları Sakarya Büyükşehir Terminali’nde bulundu.

E.F.Y. evvel İnönü Mahallesi’ndeki evinin bulunduğu bölgede kayboldu. Çocuğa ulaşamayan yakınları, 112 Acil Çağrı Merkezinden arkalama istedi.

Bölgede AFAD, ANDA Kardeşe Vefa Derneği Bilecik İl Temsilciliği üyeleri, polis ve zabıta ekipleri tarafından kontrol çalışmasına başlandı.

Uray hoparlöründen zayi E.F.Y’nin üstünde bulunan kıyafetler tarif edilerek vatandaşlardan hassas olmaları istendi.

İlçe merkezinde vatandaşlar arama çalışmalarına destek vererek eğleşme ettikleri yerlerde taharri yaptı.

Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Münür Delimsirek, İlçe Emniyet Müdürü Yüksek Özgan ve İlçe Bitirmiş Komutan Vekili Mustafa Mektep Çocuğu de kaybolma çocuğun evine gelerek ailesiyle görüştü.

Konuşma güçlüğü de mevcut E.F.Y, 8 saat sonraları Sakarya Büyükşehir Terminali’nde bulundu. Zayi çocuğun, polis ekipleri marifetiyle çevre illere yapılan duyuru ile tayin edilerek bulunduğu öğrenildi.

Osmaneli Belediye Reisi Münür Delimsirek, AA muhabirine, kaybolma çocuğun sağ salim Sakarya’üstelik terminalde bulunduğunu söyledi.

Kaybolma çocuğun ailesine teyit edilmek için işlemlere başlanıldığını kaydeden Şahin, “Bu konuda emeği mevcut AFAD’a, Osmaneli İlçe Inanma Müdürlüğümüze, İlçe Jandarma Komutanlığımıza, uray personelimize ve bilcümle Osmaneli halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu saate büyüklüğünde yekpare halk, çocuğu aramak için seferber olmuştu. Allah’a şükürler olsun ki yavru, sağ salim bulundu. Hepimizin gözü görgülü olsun.” diye niteleyerek konuştu.

E.F.Y. emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından ailesine doğrulama edilecek.Share: