Bilecik’te kaybolduktan 8 saat sonradan Sakarya’da kâin çocuğu yetkililer serbest bırakmadı

Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal ve Şehremini Münür Delimsirek evvel kaybolduktan 8 saat sonraları kâin Aka Fedai Saika’ı evinde ülfet etti.

Dün öğleden sonra İnönü Mahallesi’ndeki evinin olduğu bölgeden uzaklaştıktan sonra Sakarya otobüsüne binerek Sakarya Büyükşehir Terminali’ne giden 9 yaşındaki Saika, burada bekâr gezdiği esnada polis ekiplerince ayırt edildi.

Polis ekipleri konuşma güçlüğü nedeniyle çocuğu polise teslim etti. Polis ekipleri yaptıkları iş sonucu için kayıp başvurusu bulunduğu belirleme edilen çocukla ilişik Osmaneli İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekiplerine ulaştı.

Sebep, emniyetteki işlemlerin peşi sıra güzeşte gece Bilecik’in Osmaneli ilçesinde kıvrak ailesine teslim edildi.

Osmaneli Kaymakamı Ünal ve Belediye Reisi Delimsirek üstelik ailesine doğrulama edilen Ağa Serdengeçti Sebep’ı evinde mülakat etti.

Ünal ve Şahin, aileye esbak olsun dileğinde bulunarak alelade çocuğa oyuncak armağan etti.

Kaymakam Ünal, AA muhabirine, dün öğleden sonradan kaybolan Ede’nin bulunmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İlçe adına birlikte olmanın faydasını bu olayda ayrımsız kere daha gördüklerini tamlayan Ünal, “Sağ olsun belediye başkanımız başta koyulmak için AFAD yetkililerimiz, değişik gönüllü kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız gereken bilcümle ilgiyi gösterdi. Serbest bırakmadılar. Ağabey kardeşimiz elden bu ailenin değil tıpkı zamanda bu ilçenin çocuğudur. Ailesine birlikte teşekkür ediyorum. Çocuğumuz metin. Onların sevinci bizim sevincimiz. Emeği güzeşte herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Delicesine dahi “Hepimizin gözü okumuş olsun.” diye niteleyerek şöyle konuştu:

“Aka kaybolduğunda halkımız tedirgin olmuştu. Ilkin Kaymakamımız başlamak amacıyla bütün kurumlarımızın ve Osmaneli halkının iri gayretleriyle tıpkısı arayış içine girilmişti. Allah’a şükürler olsun çocuğumuz ailesine teyit edildi. İnşallah imdi yetişek hayatındaki başarısıyla kendisinden bahsettirecek. Tığ kendisine ve ailesine önceki olsun diyoruz.”

Esas Bahir Yıldırım ise Aka’ye metin bire bir şekilde ulaşabildikleri üzere mutlu olduklarını belirterek emeği güzeşte herkese teşekkürname etti.

Share: