Bilgisizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ve Bilal Erdoğan Radyo Başakşehir’e konuk oldu

Radyo Başakşehir, 4’üncü Acun Göçebe Oyunları’nın lansman toplantısında ulusal ve arsıulusal bir nice radyo kuruluşunun ortak yayınını üstlendi. Radyo Başakşehir’in naklen yayın aracına mihman olan Bilgisizlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ve Acun Etno spor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, oyunlar hakkında vukuf verdi.

Bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilecek Dünya Göçer Oyunları için gabi sayım başladı. Bursa’nın İznik ilçesinde 29 Ilkgüz-2 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyona, 102 ülkeden 3 binden aşkın sportmen katılacak. Organizasyonun Fatih Yedikule’da yapılan tanıtım toplantısını haddinden fazla sayıda matbuat kuruluşu strateji etti. Millî ve uluslararası radyo kuruluşlarının kuma yayınını ise Radyo Başakşehir üstlendi.

“BİZ AVANGART BİR ÜLKEYİZ”

Türkiye’nin dünyaya kat sayı olan organizasyonlarında basına büyük iş düştüğünü tamlayan Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, “Bittabi kim biz avangart ayrımsız ülkeyiz, avangart tıpkısı medeniyetiz. Bu anlamda birleştiren, buluşturan kucaklayan aynı misyon ödemek, oyunlar vesilesiyle de ayrı tıpkısı kasırga. Özellikle İznik ve Bursa çok eşsiz özelliklere erbap mekanları haiz beldeler, vilayetlerimiz ve bu anlamda alelhusus halkımızın seçme zamanki kadar sıcaklığı, misafirperverliği bu organizasyonlar üzere ayrıksı tıpkı kısık. Oyunların küresel anlamda bir işaret olması açısından de inanıyorum kim çok amma çokça balaban aynı adım. İnşallah bunu önümüzdeki hafta başlayacak ve bütün gelişigüzel başarıyla, sunma sunturlu şekilde tamamlayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

“RADYONUN YERİ AYRI”

Radyonun hayatında ayrı bir yeri olduğunu dile getiren Kasapoğlu, “İyi tıpkısı radyo dinleyicisiyim. O yüzden radyocularla kavuşmak, radyo dinleyicilerine hitap etmek benim üzere birlikte aynı mutluluk. Tabii matbuat ve iletişim bu anlamda mesajı duyurma yerine, ifşa adına balaban ayrımsız imkan ve anahtar. Medyamızın bu alanda, bu çabaya ortak olması ve bu mesajı ilave gayreti memnuniyet verici. Tabii ki burada ayrımsız can var gerçekte. Bu kişi; anadan görme sporlara dayalı ayrımsız güç, bire bir kimlik taşıyıcısı olma ve bu kimliği hem var kılma hem henüz dallı güllü tıpkı şekilde yarınlara transfer sorumluluğu. İşte bu sorumluluğu hep gelişigüzel taşıyoruz. Her birimizin bu sorumluluktaki görevi, fariza tanımı ayrı. O yüzden medyamızın birlikte burada ayrımsız fariza tanımı var. Bu fariza tanımını gereğince haiz, bunun amacıyla ceht harcayan tamlık iletişim araçları mensubu arkadaşlarıma, siz değerli radyocu kardeşlerime, ülkemizin ciharıyek yanından bugün bizlerle beraber olan arkadaşlarıma teşekkürler” diye niteleyerek konuştu.

BİLAL ERDOĞAN RADYO BAŞAKŞEHİR’BIRLIKTE OYUNLARI ANLATTI

Acun Göçer Oyunları karşı vukuf veren Bilal Erdoğan ise  “Oyunlar, ilki 2014 yılında Kırgızistan’bile Türk Devletler Teşkilatı’nın rüesa düzeyinde aldığı benzeri kararla düzenlenen ve dünyanın sunma iri anadan görme spor organizasyonu. İkincisi 2016 ve 2018’bile yapılan etkinliklerde Acun Etnospor Konfederasyonu yerine, ana paydaş vazifesini gördük ve oyunlara destek verdik. Konfederasyonumuzun merkezini İstanbul’a getirdikten sonradan 2020 yılında esasen bu oyunların İznik’te yapılmasına değişmeyen verilmişti. Ancak salgın cihetiyle 2022 yılına atılmış oldu. Demin evire çevire İznik’imizde dünyanın yeryüzü nazik geleneksel spor organizasyonunu yapacağız” ifadelerini kullandı.

“HER AHIT SPORUN YANINDA KÜLTÜRÜN FARKLI ÖĞELERİYLE BIRLIKTE ZENGİNLEŞTİREREK SUNUYORUZ”

Bilal Erdoğan, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Yüz ülkeden üç bine mail sportmen haddinden fazla farklı anadan görme sporlarda yarışacaklar. Gâh branşlarda gösteri mahiyetinde etkinlikler yapacağız. Tığ seçme zaman sporun beraberinde kültürün farklı öğeleriyle bile zenginleştirerek sunuyoruz, Etnospor Kültür Festivalimizde olduğu kadar. Bunlar de aha gastronomi, halk sanatları, müzik, halk bilimi, sahne sanatları, ruba tanıtımı kabilinden bir nice varlıklı yönüyle olacak.”

ESKİDEN RADYOCULAR MASALARININ BAŞINDAN KALKMAZLARDI

Radyocuların zamana kadem uydurmaya başladığına bel fail Erdoğan, “Şu anda benzeri aracın içinden yapıt yapıyoruz. Vaktiyle radyocular masalarının esasen kalkmazlardı. Hayatları radyoda geçerdi. Deminden nerede görüngü varsa radyocular oraya gidiyorlar. Orada hayatın içinden yayın yapıyorlar. O anlamda de sizin bu gayretinizi takdir ediyorum. Tabii kim orada da olacaksınız, oradan bile yayınlar yapacaksınız ve oradan yaptığınız yayınlarla bile oranın ruhunu, havasını, dinleyicilerinize aktaracaksınız” dedi.

– İstanbul

Share: