Böke okçu Merve Ziyalı Eroğlu, başarısını olimpiyat madalyasıyla taçlandırmak istiyor

Konya’dahi planlı 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda servet okçuluk milli takımında bireysel ve mix topluluk halinde 2 kızıl madalya kazanan Merve Işıklı Eroğlu, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’nda birincilik hedefiyle kilolu depoluyor.

Para okçuluk milli takımda 9 yıldır uğraş eden 29 yaşındaki Eroğlu, temmuz ayında gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda ferdî namına 3 bronz, anlaşılmaz ve topluluk halinde ise 2 sim madalya kazandı.

Eroğlu, son olarak İslami Dayanışma Oyunları’nda bireyselde böke olurken, tuhaf topluluk yerine de değerli madalya elde etti.

Organizasyonun arkası sıra Bolu’ya dönme Eroğlu, gelecek sene düzenlenecek Avrupa ve acun şampiyonalarında başarısını daim olmak, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’nda dahi olimpiyat madalyası kabul etmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

“Ülkemi açıklamak benim üzere haddinden fazla çekicilik vericiydi”

Merve Nurlu Eroğlu, AA muhabirine, tahminî 1 kamer süren dinlenme kampı ve konkur sürecini muvaffakiyetli bir şekilde tamamladığını söyledi.

İslami Tesanüt Oyunları’nda aldığı madalyaları gururla taşıyacağını belirten Eroğlu, bundan ahir yeryüzü şişman hedefinin ise 2024 yılında Paris’te düzenlenecek Paralimpik Oyunlarında da bire bir başarıyı kısaltmak olduğunu kaydetti.

Eroğlu, 30 Temmuz’da katıldığı İtalya’daki Avrupa Şampiyonası’nda bireysel ve anlaşılmaz bando namına üçüncü olduğunu, kadın takımı olarak de ikinciliği elde ettiklerini aktararak, “Konya’üstelik nazik tıpkısı organizasyonda ülkemi tayin etmek benim için haddinden fazla hava vericiydi. Orada birlikte bireyselde kızıl madalya aldım. Anlaşılmaz takımda bile altın madalya aldık. Oradan gururla döndüm.” diye konuştu.

Bundan sonraki süreçte 2023 yılı amacıyla kota yarışmalarına odaklandığını dile getiren Eroğlu, “2023 yılında Dünya ve Avrupa şampiyonaları olacak. Daha bilahare kota telafi yarışmaları olacak. Hedefim Dünya şampiyonası, orada kotayı alıp Paris’te ülkemi yer mebzul şekilde temsil etmek. Hedefim Konya’üstelik İstiklal Marşını okutmaktı. Onu yaptım. Şu zaman arz iri hedefim, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’nda bir numara olup orada üstelik İstiklal Marşı’nı okutmak.” ifadelerini kullandı.

Eroğlu, İslami El Birliği Oyunları elde ettiği başarıdan hava duyduğunu vurgulayarak, “Süzülmek ayrı tıpkı gururdu. Sunma iri gururu ise kürsüde İstiklal Marşı’nı okuturken yaşadım. Dönüp baktığımda arkamdaki cümle inancını, güvenini ve herhangi bir şeyini bana yansıttı. Bu bile benim için çekicilik vericiydi.” açıklamasında bulundu.Share: