Boluspor, Gençlerbirliği maçına odaklandı

Spor Makat 1. Lig takımlarından Boluspor, Gençlerbirliği maçı hazırlıklarını sürdürüyor.

Manisa FK karşılaşmasından 3 puanla döndükten sonra bire bir ahit müsaade işleyen topluluk, Karaçayır Mahallesi’ndeki tesislerde günde tek idman yaparak maça hazırlanıyor.

Bolu ekibi, 19 Ağustos’ta sahasında oynayacağı Gençlerbirliği maçından galip ayrılabilmek için ustalık ve taktik ağırlıklı antrenmanlar yapıyor.

Teknik yönetmen Sait Karafırtınalar, gazetecilere yaptığı açıklamada, pres benzeri deplasman olan Manisa FK karşılaşmasından galip ayrılmayı başardıklarını söyledi.

Karafırtınalar, maçın ayrıntılı benzeri kısmında 10 hayat olmalarına rağmen 3 puanla dönmeyi bildiklerini belirterek, “Bu maçla ilişik analizimizi bile yaptık ve önümüzdeki Gençlerbirliği maçı amacıyla hazırlıklarımıza bitmeme ediyoruz. Ligin önce haftasında herhangi bir iki takım amacıyla üstelik baskı maçtı. Tıpkı de orada çetin ve 40 aşama ayrımsız sıcaklıkta oynanan maç, durumu bizim açımızdan henüz bile zorlaştırdı. Fakat oyunu kontrolde tuttuğumuzu düşünüyorum.” diyerek konuştu.

Gençlerbirliği karşılaşmasına değinen Karafırtınalar, “Bizim amacıyla yumruk benzeri karşılaşma olacak, mahdut mümteni. Ligin hareketli ve taze takımlarından biriyle oynayacağız. Bizim ona bakarak da planlarımız var. İnşallah orada birlikte kazanıp yolumuza beklemek istiyoruz.” dedi.

Ligin ilk haftasındaki genel format üzerine değerlendirmede kâin Karafırtınalar, “Umumi yerine tek takımın eksiksiz amade olmadığını gördüm, hem fiziki hem birlikte takım oyunu anlamında. İlerleyen haftalarda milli topluluk arasına büyüklüğünde bu zümre inişler çıkışlar değme ant görülecek. Bizde bile mutlaka olacak. Kolay kaçınan ama oturduktan sonraları bile çok kaliteli isimler var bu sene ligde. Çokça yavaş envestisman eden takımlar var. Tığ üstelik bunlardan biriyiz. İlerleyen haftalarda elan bol baziçe ve skorlar olacaktır.” ifadelerini kullandı.Share: