Böylesini ne gördünüz hangi duydunuz! Tunceli’de umum, “Fiyatlar haddinden fazla çakaralmaz” diyerek erişim ve suya bindirim istedi

Tunceli’birlikte vatandaşlar belediyenin toplantısına katılarak ulaşımda 1,25 TL, suda metreküpü 1,75 TL’lik fiyatlara bindirim yapılmasını istedi. Vatandaşlar, su ve ulaşımın kentte çokça gergin olduğunu dile getirdi.

“FİYATLARA BINDIRIM YAPILMALI”

Toplantıda söz düz bir güç “Komik tıpkısı denk, 1 teklik 25 kuruş. Çokça eğlenceli aynı bedel. Buna belediyenin zam yapması gerekiyor. Akarsu konusunda de buna benzeri öz yapılmalı, güncellenmeli, remiks yapılmalı.” ifadelerini kullandı.

“TUNCELİ BELEDİYESİ HADDINDEN FAZLA UCUZA TAŞIYOR”

Bu sözler şaşkınlıkla karşılanırken toplantıda eline mikrofon kayran bire bir eksantrik dirilik ise , “Tunceli Belediyesi haddinden fazla ucuza taşıyor. Buna baştan aynı remiks yapılması gerekir.” şeklinde konuştu. Tıpkısı ayrıksı güç ise “Pespaye tıpkısı temel ihtiyaçtır. Ama maliyeti düşüktür bana bakarak. Bak ben örtüsüz konuşuyorum; 50 TL’yi geçmiyor.” ifadelerini kullandı.

4 YIL SONRADAN İLK REMIKS

HaberTürk’te düzlük kayran habere göre belediye meclisi birlikte halkın bu talebi üstüne 4 yıl aradan bilahare akarsu ve ulaşıma zam kararını onayladı. Böylece yeni fiyatlar üstelik yürürlüğe girdi.

MALKOÇOĞLU: HALK DAYANIŞMAK İÇİN YAPTI

Yaşanan gelişmeyle ilgili konuşan Tunceli Belediye Reisi Fatih Mehmet Maçoğlu, “Başından söyleyeyim, ego suyun hiçbir ant satılmaması gerektiğini düşünen biriyim. Ama böyle tıpkısı değişmeyen alındı. Çokluk değişmeyen alınca tığ azınlık, yapacak bire bir şeyimiz bulunmayan yani. El mütesanit olmak için yaptı. Yani tığ ‘Zam yapın’ demedik.” dedi.

KENTTE ULAŞIM VE AKARSU ÜCRETLERİ HANGI KADAR?

Belediye otobüslerindeki öğrenci bileti fiyatı 1 TL’den 2 TL’ye, tamam bilet fiyatı ise 1,25 TL’den 2,50 TL’ye yükseltildi. Meskenler için ise su tarifesinde 40 kuruşluk bir çoğalma yapıldı.

Share: