Bozuk Türe Bakanı Abdülhamit Gül, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü teklifine müspet cevap verdi

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, geçmiş akşam, “Bazen şeyler canevi lazım, o canevi benim kat arkadaşlarımda var!” notuyla aynı video paylaştı.

“YARALARIMIZDAN BİRİSİ ÜSTELIK BAŞÖRTÜSÜ MEVZUSU”

Kılıçdaroğlu, konuşmasında, “Biliyorsunuz mufassal süredir ülkenin yaralarını kapatmaktan ve artık geleceğe güvenle bakmaktan bahsediyorum. Çok zahir yaralar var ve bu yaralar bizi bilcümle geçmişe köle ediyor. İktidar olduğumuzda devletin atacağı adımları şimdiden anlatmaya çalışıyorum. Onun için ben ucu nereye varacaksa varsın bu yaraları kapatmaya kararlıyım. Bu yaralardan biri de başörtüsü mevzusu. Burada bizim üstelik yanlışlarımız oldu bir vakitler amma değişmeyi, öğrenmeyi aşina. Kadınların giysi kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı kanuni güvenceye alacağız. Bunu tıpkı ağız dalaşı konusu olmaktan büsbütün çıkartacağız. Erte bakımından bu yarayı sonsuza büyüklüğünde kapatacak adımı atıyoruz. Yasa teklifimizi grup toplantımızdan dakikasında sonra TBMM’ye sunacağız. CHP grubu bütün, amasız, fakatsız ve cesurca bu kanunun arkasında duracaktır” ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ TEPKİ GÖSTERDİ

CHP liderinin bu açıklamaları iri yankı uyandırırken Ahmet Davutoğlu, Esas Karamollaoğlu kabilinden politik isimler bindi mesajı yayınladı. MHP lideri Ululuk Bahçeli ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu mesele 414 milletvekilinin katılımıyla çözülmüştür, başörtüsünü sömürme etmenin manası yoktur” dedi.

ESKİ NAZIR BIRLIKTE TOPA GİRDİ

Eski Adalet Bakanı ve SELIM Fırka Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül’den bile konuya ilgili bire bir paylaşım geldi. Kanun teklifine bindi veren Gül, paylaşımında, “kisve yasaklarının kalkması SELIM siyasetin, Recep Tayyip Erdoğan’ın tartışmasız başarısıdır. 10 sene önceki CHP’nin Murafaa kapılarında fesih ettirdiği başörtüsüne bağımsız ve sürekli hürriyet üzere anayasa değişikliği yapılması milletimizin hakkı, demokrasinin gereğidir” ifadelerini kullandı.Share: