Bozüyük’te kadınlar için kıraat çeper ve istihdam seferberliği başlatıldı

Bilecik Valiliği, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ve Eczacıbaşı Vitra beyninde eğitim ve istihdamı kapsayan teşrikimesai protokolü imzalandı.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Valilik Güruh Salonu’nda, Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Çipo ile EYAP Üretimevi Direktörü Tuna Tümer tarafından imzalanan tören düzeni 3 yıl uygulanacak.

Buna göre, Bozüyük Ahali Eğitim Bilimi Merkezi’nde düzenlenecek kıraat yemeni kursuna katılarak şartları sağlayıcı kadınlar, Eczacıbaşı Vitra Bozüyük Fabrikalarında istihdam edilecek.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen Vali Eksiksizlik Kızılkaya, projenin ilki teşekkül edeceğini ve avrat istihdamının üretimde kazanım sağlayacağını rapor etti.

Türkiye’de karı istihdamının artmasının üretimde nitelik artışına müstevi hazırlayacağı inancında olduklarını kaydeden Kızılkaya, “İstihdamın ve eğitimin birleştiği bu çeşit projeler eş hareket gücünü daha üstelik değerli kılıyor. Proje kapsamında, kadınlarımız okuma çeper öğrenerek hem kendilerini ihya fırsatı hem de bu sayede hisse senedi sahibi adına ekonomilerine yardım sağlayacak.” ifadesini kullandı.

Tümer ise kadınların gelişim gücüne katılımına özel benzeri önem verdiklerini bildirdi.

Share: