Bu proje yardımıyla kentin su sorunu çözülecek

Bu proje sayesinde kentin akarsu sorunu çözülecek

Sivas’ın içme suyu ihtiyacını karşılayan 4 Ilkgüz Barajı’na, Hafik ilçesindeki Anahtar Özen Barajı’ndan su takviyesi yapılması için başlanan akıtma hattında icraat hararetli şekilde devam ediyor

SİVAS – Sivas’ın içme suyu ihtiyacını karşılayan 4 Eylül Barajı’na, Hafik ilçesindeki Anahtar Özen Barajı’ndan su takviyesi yapılması için başlanan isale hattında icraat hararetli şekilde devam ediyor.

Sivas Belediye Reisi Hilmi Bilimci, DSİ 19. Mıntıka Müdürü Yengi Arslan ile birlikte Seyfebeli, Kombinasyon Endüstri Bölgesi ve Çayboyu bölgesinde devam eden çalışmaları durumunda inceleyerek bilgi aldı.

“Anbean yarışarak projeyi devam ettiriyoruz”

Şehir için şişman önem taşıtan projeyi yavaş yavaş takip ettiklerini tabir eden Şehremini Hilmi Bilimci, “Sonuç günlerdeki yağışlı alarga sonraları yerey şartları zorlaştı. Gerek müteahhit firma, gerekse DSİ Kesim Müdürlüğümüz bunaltıcı aynı emek ile hız kesmeden bitmeme ediyorlar. Gitgide yarışarak projeyi devam ettiriyoruz. Yağmur olsa birlikte, şartlar zorlaşsa de inşallah fedakarca çalışarak Sivas’ın su sorununu çözecek projenin ilk etabını yeryüzü gelişmemiş zamanda bitirmeyi arzuluyoruz” dedi.

“Çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayarak sorunu ortadan kaldıracağız”

Başkan Âlim, çalışmaları bodur sürede tamamlayarak su sorunun ortadan kaldıracaklarını ifade ederek, ” Hemşerilerimiz natürel namına sıkıntılarla yüz yüze kalıyorlar. Şehrimizde düzenlenen su kesintileri devam ediyor. Bu doğrultuda hemşerilerimizden anlayış bekliyoruz. On Paralık kimse su kesintisi yapmayı arzulamaz ama arasında tıpkı nesep var. Şişman tıpkı proje, edisyon tıpkısı proje, bunun projelendirilme aşamasından ihale süreci ve imal aşamasıyla gelişigüzel çalışmalarımız devam ediyor. Deminden serencam dönemecindeyiz, gücük sürede birlikte tamamlayarak şehirdeki su seviyesini normale döndüreceğiz. Ben bu noktada hemşerilerimize gösterdikleri anlayıştan ortalık teşekkür ediyorum. Ekiplerimize de bu kip şartlarda fedakarca çalıştıkları için teşekkür ediyorum. İnşallah çalışmalarımızı gelişmemiş sürede tamamlayarak sorunu ortadan kaldıracağız” şeklinde konuştu.

Share: