Bülent Tezcan: “Söke İşkur Müdürü, Ak Öğür Mkyk Üyesi Seda Sarıbaş ve Ak Partili İlçe Başkanı ve Heyetini Tören Düzeni Düzeyinde Karşılamadığı İçin…

CHP Genel Komutan Yardımcısı Bülent Tezcan, Vazıh’ın Söke ilçesinde İŞKUR İlçe Müdürü Ruz Fırat’ın AKP Suret Karar Umumi Heyet üyesi Ses Sarıbaş ile AKP Söke İlçe Başkanlığı heyetini, “tören düzeni düzeyinde” karşılamadığı için Münevver İŞKUR İl Müdürlüğü’nde görevlendirildiğini açıkladı. Tezcan yaşananları, “Sen misin aşağıya inmeyen, sen misin kapıda karşılamayan DÜRÜST Partili siyasetçileri diye adete müdürün odasına hışımla girip, müdürün odasını basarcasına taşlama ve gözdağı ediyorlar. Sen bunun sonucunu göreceksin diyerek” sözleriyle aktardı. Tezcan, “AK Partililer, siz bürokrasiyi özlük kapıkulunuz kadar görmeye alışmış olabilirsiniz. Siz bürokratları sıraya dizmeye alışkan olabilirsiniz. Siz devleti malınız üzere görmeye alışkan olabilirsiniz. Ama tığ buna alışmayacağız. Bizi buna alıştıramayacaksınız. Sıkılgan, yurtsever bürokratları da buna alıştıramayacaksınız” tepkisini gösterdi.

CHP Genel Komutan Yardımcsı ve Işıklı Mebus Bülent Tezcan, TBMM’da basın toplantısı düzenledi. Intihap bölgesi Okumuş’dahi yaşanan tıpkı olayı aktaran Tezcan, şunları söyledi:

“GÜN FIRAT…: Bugün iki tahribat ile ait açıklama yapacağım. Birisi heybet tahribatı; öbürü bile kasaba tahribatı.

Gündüz Fırat… Ziyalı Söke ilçesi İŞKUR Yazıhane Müdürü… 26 Ilkgüz günü Okumuş İŞKUR İl Müdürlüğü’nün ayrımsız yazısıyla kızağa alındı. Söke Idarehane Müdürlüğü’nden İl Müdürlüğü emrine çekildi. İlk bakışta alışılagelen tıpkı uygulama kabil düşünülebilir. Amma olayın üst planına baktığınızda devletteki lime lime çürümeyi görebiliyorsunuz. Öğür devleti uygulamasının ve DOĞRU Öğür’nin ululuk partisi olduğunun, devletin çürüdüğünün, bürokrasinin şüphesiz tıpkı tehdit altında olduğunun temas aşamasını azrail ve vicdanları sızlatan aynı şekilde görebilmeniz, izleyebilmeniz mümkün.

PROTOKOL DÜZENİ İLE KARŞILAMASI İSTENİYOR: Görüngü hangi? Devir Fırat bölüm müdürü, YANLIŞSIZ Fırka’nin kurumlardan mesul tıpkı kaymakamlık yöneticisi, görevlisi idarehane müdürünü arıyor. Diyor kim ‘Sizi Dalan Değişmeyen Umumi Heyet üyemiz ile ziyarete geleceğiz, heyetle.’ Randevulaşılıyor, ‘Saat 10.00’bile buyurun gelin’ deniliyor. Tamam, randevulaşılan 16 Ilkgüz tarihinde, ‘buyrun gelin’ dediklerinde ki gelecek? Çarkıt AK Öğür Vazıh İl Kadın Kolları Başkanı, demincek üstelik Model Değişmeyen Umumi Heyet Üyesi Seda Sarıbaş. Yanı Sıra AK Fırka Söke İlçe Başkanı, Cahillik Kolları Başkanı ve YANLIŞSIZ Partili astronomi. Müdür satış, üçüncü katta bulunduğu odada farklı görevlilerle tıpkı derinti halinde.

Kızağa alınma sebebi: Şube Müdürü Devir Fırat, YANLIŞSIZ Fırka heyetini üçüncü kattan inip kapıda protokol düzeni ile ne karşılamadı? Ortada bire bir mebus, mehabet görevlisi, vali, vali yardımcısı, nazır bulunmayan. Protokol listesinde meydan kayran birisi namevcut amma ofis müdüründen SELIM Parti Forma Değişmeyen Umumi Heyet üyesi ile DÜRÜST Öğür İlçe Başkanı ve heyetini üçüncü kattan antre katına inip kapıda görevlileri ve protokol düzenine bakarak dizip protokol düzeni ile karşılaması isteniyor.

AKP MKYK ÜYESİNDEN VE AKP’Lİ İLÇE BAŞKANINDAN DEFO DİLEYECEK, NİYE?: Devletin bürokratı olduğunun bilincinde olan fırka bürokratı sıfır idarehane müdürü bulunduğu katta bekliyor, inmiyor aşağıya. Sen misin aşağıya inmeyen, sen misin kapıda karşılamayan DOĞRU Partili siyasetçileri diye adete müdürün odasına hışımla girip müdürün odasını basarcasına taşlama ve tehdit ediyorlar. Sen bunun sonucunu göreceksin diye niteleyerek. Randevu 16 Eylül 2022 tarihi. Giriş katta protokol karşılaması isteniyor. Bu yapılmayınca çarçabuk akabinde Kültürlü İŞKUR İl Müdürü devreye giriyor. İŞKUR İl Müdürü, şube müdürünü telefon ile arıyor ve diyor ki ‘Özür dileyeceksin.’ Kimden? YANLIŞSIZ Parti Minval Değişmeyen Yönetim Kurulu üyesinden ve DOĞRU Partili kaza başkanından defo dileyecek. Ne? Protokolde karşılamadın diyerek.

‘SAYIN MÜDÜRÜN, TÖREN DÜZENI DÜZEYİ DEĞİL BU’ DİYOR: Ofis müdürü diyor kim toprak müdürüne ‘Sayın müdürüm, protokol düzeni bu değil. Ego bire bir siyasal partiyi Eşkal Karar Yönetim Kurulu üyesini kapıda karşılayamam. Karşılarsam tören düzeni düzeni kuramam. Bununla ilişkin görevlileri kapıya dizemem. Karşılarsam yanlışlık işlemiş olurum.’ Bakın henüz yakın zamanda Tunceli Çemişgezek’te bunun ayrımsız örneği görüldü. Hatırlatıyor bunu el müdürüne. Çemişgezek’te garnizonda bu istikbal nedeniyle anket başlatıldı. ‘Hayır karşılayacaksın, karşılamazsan defo dileyeceksin.’

BASKIYI GÖREBİLİR MUSUNUZ?: Bürokrasinin düştüğü açmazı ve durumu görebiliyor musunuz? Aynı fırka yöneticisini üçüncü kattan kapıya gidip karşılamadan diyerek, bir yazıhane müdürünün kerem protokolünü gereğince uyguladığı üzere karşılaştığı baskıyı görebiliyor musunuz? İşin henüz gösterişli yanı, memleket müdürü, ‘Ara defo dile’ derken tıpkısı başka molekül daha söylüyor. ‘Moralim bozuktu, eşimle savaş ettim, ailevi sorunlarım vardı birlikte kendini affettir.’

Ben memleket müdürü ile konuştum. Bütün bu süreci anlattı… Ofis müdürü bunu birlikte akseptans etmiyor. Kabul etmeyince namına 21 Eylül tarihinde, İŞKUR İl Müdürü tıpkı uyartı yazısı gönderiyor. Uyarma yazısında deniyor ki ‘Seninle ilgili türlü şikayetler alınıyor.’ Hangi şikayet olduğu belli değil ama şikayetin hangi olduğunu sistem çokça dolgunca biliyor. Şikayet YANLIŞSIZ Partili üzere davranan aynı kırtasiyeci olmaması. YANLIŞSIZ Öğür’nin emir ve talimatlarına bakarak değil, izzet bürokrasisinin gereğine bakarak cereyan etmesi. ve peşi sıra 5 periyot sonraları dahi ülke müdürü emriyle ülke emrine alınıyor. Çokça ilginç, için değişik şikayetler var denen İŞKUR Söke Müdürü, namına bu yazıyı gönderen il müdüründen daha erdemli performans notuna erbap…

ÇEMİŞGEZEK’TE SELIM PARTİ İL BAŞKANI ASKERİ TÖRENLE KARŞILANDI: Bunun tıpkısı örneklerini henüz ilk eksantrik yerlerde gördük. Tunceli ilinde Çemişgezek Gedikler Karakolu’nda SELIM Tümen İl Başkanı askeri törenle karşılanıyor. Askeri törenle ülke başkanına hazır kıta askerler diziliyor. Askeri törenle karşılanıyor. Benzeri ayrıksı konu daha evvel yaşamıştık. Hatay Dörtyol ilçesinde. Tıpkı milletvekilinin oğlunun uğrunda polis güçleri memurları sıraya dizildiler. Polis memurları tam. O sıkılma tablosu bibi hafızalarımızda. Benzeri başka kat sayı Denizli’dahi 30 Ağustos törenlerinde yaşanmıştı. Çivril ilçesinde saraka törenlerinde protokolde garnizon komutanına vadi ayrılmamış DOĞRU Öğür kaza başkanı ve partililere protokol düzeninde yer mevdu. Binali Saika, yemeden içmeden İzmir milletvekili, başvekil sıfatı bulunmayan. Bitlis’e gitmiş, sayın Binali Yıldırım mebus yerine oturuyor, Bitlis Valisi karşısında ayakta. O fotoğrafı servis ettiler. Şevket düzenini getirdikleri noktaya bakınız.

SIKILGAN, VATANSEVER BÜROKRATLARI BUNU ALIŞTIRAMAYACAKSINIZ: SELIM Partililer, siz bürokrasiyi özlük kapıkulunuz üzere görmeye alışkan olabilirsiniz. Siz bürokratları sıraya dizmeye alışkan olabilirsiniz. Siz devleti malınız kadar görmeye alışkın olabilirsiniz. Amma tığ buna alışmayacağız. Bizi buna alıştıramayacaksınız. Sıkılgan, yurtsever bürokratları da buna alıştıramayacaksınız.

Ego Söke İŞKUR Müdürü’nü kutlama ediyorum. Devletin bürokratı kadar akıntı ettiği için kutlama ediyorum. İktidarın bürokratı kadar egemenlik ve talimata korkarak dal eğmediği üzere kutlama ediyorum. Görevini göre yaptığı için tebrik kartı ediyorum. Devletin itibarını ayaklar altında aldırmadığı için tebrik ediyorum. Hep bürokratlara söylüyorum, bu iktidarın ömrü basit. Günleri sınırlanmış. İlk seçimde bu kuvvet görevi bırakıp gidecek. Günleri sayılı bu iktidarın etki ve tehditlerine sorumluluk eğmeyin. İktidarın, SELIM Parti’nin bürokratı kabilinden değil devletin bürokratı kabilinden hareket etmeye bitmeme edin.

GECELEYIN 12.00’YE KADAR DINLETI, DÜĞÜN MİLLİ PARKTA YAPILAMAZ: Bir eksantrik bahis… Kuşadası’nda Iştiyak Yarımadası Milli Parkı var. Türkiye’nin yer nadide bölgelerinden birisi. Bura bir işletme ihalesi ile işletmeye verildi. İşletmeciye verilirken elan önce münakasa sözleşmesinde olmayan ahkâm gecekondu. Deminden bura çevrenin doğanın, halel edilmesine göz yumulacak, kontrolsüz ayrımsız şekilde işletiliyor. Çevreciler ayakta… İhalenin bozma edilmesi amacıyla sorun açtılar. Yapılan sözleşmede işletmeciye milli parkta dernek, konser kabil aktiflik etme imkanı veriliyor. Gece saat 24.00’e büyüklüğünde buralarda turizm işletme belgesi alması halinde ruh icra fırsatı verilmiş… Milli parklarda çerağ, gürültülü, gürültü kirliliği tabii hayatı sunma iri gözdağı unsurlarından birisi. Akşam saat 12.00’ye kadar konser, dernek ve tıpkısı etkinlikler milli parklarda yapılamaz. Yapılırsa orayı yok ederseniz. Milli parkı milli park yeri olmaktan çıkarırsınız. Buna rağmen kaba buradaki icraat, tahribat kararlılıkla bitmeme ediyor.

Yine tıpkısı yerde, cuşuhuruş tehlikesi dolayısıyla, tahminî 20 yıldan çok aynı zamandır milli parkta korluk acıtmak haram. Fakat bu işletmeciye, müşteriye korluk servisi ika imkanı verilmiş. İşletmeci, orada mangal yakma yasağını ayrımsız şekilde delebilme imkanına cemaat olacak. Daha kötüsü; yer ile düzenli olmayan, natür ile düzenli olmayan, oranın endemik türleri ile ahenkli sıfır bire bir kasaba düzenlemesi mamul. Çokça geniş bir aşevi düz yazı edilmiş. Hukuka vazıh aykırı olmasına rağmen, orada ilişkin birimlerin; Milli Parklar müdürlüğünün gözü önünde, göz yummasıyla, hoşgörü göstermesi ile degaje tıpkı kasaba düzenlemesi işlenmiş… Milli Park’ın bilcümle o katıksız güzelliği fek ediliyor. Göz bakarak bakarak namevcut edilmeye başlanmış. Bu yapılaşma karşısında, Kuşadası’nda gönüllüler; akademik çevrelerden tutun, mekân örgütlerine büyüklüğünde… Bire Bir ahbaplık mücadelesi veriyorlar. Tarım ve Orman Bakanlığı’na çağrımızdır. Bu ihaleyi derhal fesih edin. Bu mekân katliamına dur deyin.”Share: