Burhaniye Belediyesi, Asfalt Çalışmalarına Sürat Verdi

Burhaniye Belediyesi, kaza genelinde başlattığı asfalt çalışmalarına yordam verdi. Şehremini Ali Kemal Deveciler, ilçenin en eleştiri yollarından olan ve yıllardır hal bekleyen Memleha Caddesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

Burhaniye Belediye Başkanı Yüksek Eksiksizlik Deveciler, ilçenin art yoldan Akçay’a bağlantısını oluşturan ve kısaca 3 km uzunluğunda olan Tuzla Caddesi’nde başlatılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Deveciler, Çanakkale – İzmir yolundan başlayarak Geriş Mezarlığı’nın yanından DENETKO periferi yoluna kadar uzanan caddede çalışmaların  1 hafta içinde başlayacağını ve yolun yüzeysel kaplamayla asfaltlanarak hizmete açılacağı müjdeledi.

Tamamı Burhaniye Belediyesi yoluyla yapılacak olan yolun söküm işlemlerinin başladığını belirten Deveciler, “Burhaniye’nin Edremit ve Akçay’a ulaşımını bodur yoldan sağlayan bu caddemiz yıllardır makus talihiyle bakım bekliyordu. Vatandaşlarımızın yolun bozuk olmasından dolayı daima şikayetlerini değerlendirerek yolun yenilenmesi kararını aldık. Eksiksiz söküm ve yapım işlemleri Belediyemiz vasıtasıyla yapılacak olan yolumuzu yeryüzü güdük zamanda tamamlayarak kullanıma açmayı planlıyoruz. Burhaniye’mizin bu kanayan yarasını bile bu şekilde tedavi edecek ve yıpranmamış hizmetlere imza atacağız” dedi.

Share: