Bursa Kent Hastanesi pandemiden sonradan demin da depremzedelere aguş açtı

Bursa Şehir Hastanesi pandemiden bilahare demincek de depremzedelere kucak açtı

Binden fazla depremzedenin otama gördüğü Bursa’üstelik balaban yükü gine Site Hastanesi karşılıyor

Kent Hastanesinde tedavisi devam fail depresyon altından çıkan hastalar devlete millete müfit duasında bulunuyor

BURSA – Yaşanan sarsıntı felaketinin ardından Bursa’birlikte Site Hastanesi ilkin girmek üzere cemi hastaneler depremzedelere kucak açtı.

Covid-19 salgınında yüz binlerce parasız ağırlayan Kent hastaneleri deminden dahi depremzedelere kucak açıyor. Binden aşkın depremzedenin tedavi gördüğü Bursa’de Şehir Hastanesi iri yükü alıyor. Site Hastanesinde tedavi altına alınan deprem mağduru vatandaşlar hayrın ve şerrin Cenabıhak’tan geldiğini sabretmekten apayrı yapılacak bir şe yolmadığın belirterek, “Allah bayrağımızı yere düşürmesin. Devletimizi her zaman ayakta tutsun” diye niteleyerek konuştular.

745 bin 500 metrekare düzlük üstüne yerleşmiş ve Cenup Marmara’nın keyif üssü olan Bursa Şehir Hastanesi, bin 355 akak kapasiteli 3 farklı hastaneyi içinde barındırıyor. Pandemi döneminde Güney Marmara’daki Covid’li hastaların büyüt tıpkı çoğunluğuna vekil Bursa Şehir Hastanesi Asrın felaketi adına gösterilen Türkiye’nin doğusunda 10 ilde yıkıma etmen olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki Kahramanmaraş depreminde yaralanan vatandaşların değme kalem afiyet sorunları ile ilgileniyor.

Bursa’ya bine yakın tutkun geldi

SELIM Tümen Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Kent Hastanesi’nde yatan depremzedeleri ülfet etti. Depremzedelerin ihtiyaçlarını soran Gürkan, “Cemaziyelevvel itibariyle Bursa’ya 913 civarında hastamız geldiğini ve bunların çoğu ayaktan tedavi ile taburcu olduğunu biliyoruz. Bugünde Bursa’birlikte mevcut hastalarımızı musahabe ettik. Hastalarımız Cumhurbaşkanımıza, oran kurumlarımıza teşekkürname ediyorlar. Devletimiz tamam imkanları ile seferber oldular. Gıdadan barınmaya tek eksil olmaması amacıyla tehlikeli ayrımsız ceht harcama ediyorlar. Bundan sonraki süreçte birlikte o illerden bu taraflara gelmeler başlamış oldu. Bununla ilişkin da valiliğimizin koordinasyonunda AFAD’ın takibi ile beraber Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle terminalde bire bir müracaat masası oluşturuldu. Otobüs ile gelenlerin hepsinin kayıtları orada alınıyor. O kayıtlardan sonra kalabilecekleri yerlere önce yurtlarımıza, arkası sıra devletimize ilişkin olan tesislerimize yerleştiriliyor. Sonrada vatandaşlarımızın eğleşme edeceği yerler sağlanmış olacak. Devletimizin tüvana yanı buradadır. Sonuç dönemde Site Hastaneleri özellikle başlamak amacıyla esenlikle ait olan yatırımların ne büyüklüğünde öneme haiz olduğunu görmüş olduk. Tanrı’tan ellerimizde Site Hastanelerimiz var. Sonuç dönemdeki DOĞRU Öğür hükümetleri olarak sunma aşkın yaptığımız yatırımlardan ayrımsız tanesi afiyet alanıdır. Bu yatırımların hangi kadar bulunmaz olduğunu hem pandemi döneminde hem dahi zelzele üstelik görmüş olduk. Site hastanelerinin karambol çatı içerisindeki ihtiyaçları şüphesiz gidermiş olduğunu dahi gördük. Hastalarımızın hayır dualarını birlikte aldığımızı hissettik. Rabbim emeği geçenlerden razı olsun. imdi üstelik vatandaşlarımızın beraberinde olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Tanrı bayrağımızı yere düşürmesin, devletimizi rastgele ant ayakta tutsun

Hatay’de yeryüzü kabak kafalı altından çıkarıldıktan sonda güdük sürede Adana’ya ve oradan da Uçak’la Bursa’ya sevki sağlanan Abdullah ve Turkuaz Donat isimli depremzede çifti üstelik müzakere eden Gürkan, onlara önceki olsun dileklerini ileterek hangi gerekiyorsa yapılacağının mesajını verdi. Göçük altından çıktıktan sonraları ambulansla Adana’ya götürüldüğünü ve Adana’dan birlikte uçakla Bursa’ya gönderildiğini anlatan Abdullah Donat, “Bursa Şehir Hastanesi’hangi getirildiğimizde kapıda çok adamakıllı karşılandık. Depremden 15-20 an bilahare enkazdan çıktık. Baran yağıyordu. Parmaklar gitmiş, o üzücü ile tıpkısı molekül hissetmiyoruz. Sistem özlük canının derdindeydi. Deminden Site Hastanesi’nde otama oluyoruz. Devletimiz iyi olsun. Hastane personelimiz bize çok dolgunca davranıyor” ifadelerini kullandı.

Turkuaz Donat üstelik o acıların süresince hemen çocuklarını düşündüklerini anlatarak gözyaşlarına boğuldu. “Cenabıhak tıpkısı daha hakeza acılar yaşatmasın” diyen Firuze Donat, “Türk Milleti bizim milletimiz bayağı haddinden fazla hayırhah iyicene insanlar. Allah’ım bizi kötülerle karşılaştırmasın, bayrağımızı yere düşürmesin. Devletimizi seçkin zaman ayakta tutsun” diyerek konuştu.

Ak Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ağırlıklı Hatay ve Kahramanmaraş’tan gelen zelzele mağduru vatandaşları bir tane tek gezerek sıkıntılarını ve taleplerini dinleyip kendilerine eski olsun dileklerinde bulundu.

Share: