Bursa sanatın ve eğlencenin merkezi oluyor

Adlı beyaz perde ve kol oyuncu akarsu Mert Fırat Bursa’da kültür musahabe merkezi yarmak için inşaat sektörünün önde mevrut firmalarından biri ile geçim imzaladı.

Türkiye’da inşaat, turizm ve dağınık sektörlerinde herhangi bir sabık çevrim ivmelenen bir stratejiye cemaat olan Atış Şirketler Grubu’nun sunma koca projelerinden DownTown, firez, görüşme ve eğlence alanlarında Türkiye’nin bildirme heybetli girişimleri olan DasDas ve Hupalupa ile gerçekleştirdikleri işbirliklerinin ayrıntılarını açıkladığı aynı basın toplantısı düzenledi. Downtown Bursa’nın şehrin seçkin alandaki çekicilik merkezi olma hedefiyle adımlarına çabukluk veren Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış, DasDas’ın kurucularından ünlü aktör Er Kişi Fırat ve Hupalupa Umumi Müdürü Merve Timurlenk Şengül’le işbirliği anlaşması imza etmek üzere ayrımsız araya geldi. Atış Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Atış ve Pars Yer A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Erdönmez’in dahi katıldığı toplantıda, DasDas Takat Sınırı Sanatları Merkezi ve Hupalupa Sülale Eğlence Merkezi üzere önce imzalar atıldı. İmza törenlerinin açım konuşmasını gerçekleştiren Ahmet Atış, DasDas ve Hupalupa gibi alanının lideri ve yenilikçi disiplinlere sahip kurumlar ile alay malay proje üretmekten periferi sonuç aşama mutlu olduklarını dile getirdi. Atış, “DasDas bizim ekin-görüşme ile ilgili yaptığımız yatırımların evvel ayağı idi ve bizim üzere çok sunturlu tıpkı ser oldu. Bir Vakitler ‘Bursa’dahi yapacak benzeri şey namevcut, İstanbul’a gidelim’ derdik. Tığ DasDas ile alay malay bu akımı tersine yüklemek istiyoruz. DasDas ile işbirliğimiz hemen Bursa ile bile sınırlanmış kalmayacak, Bodrum ve İngiltere ile ilgili üstelik atılımlarımız olacak. Hayat merkezi, artık çabucak ticari tıpkı yapı değil, tam şehrin sahiplenmesi müstelzim bire bir kamusal alandır. Hupalupa ile kurguladığımız coşku merkezimiz ise neredeyse tam AVM’nin potansiyelini yüklenen bire bir konumda. Ailelerin sadece çocuklarını eğlendireceği değil, bilcümle birlikte vakit geçirebilecekleri tıpkısı şekilde kurgulandı. Bu iki markayı DownTown markası ile müşterek eksiltmek bizim amacıyla alım kaynağıdır” şeklinde konuştu.

Her sene turnelerle alay malay 600’den fazla aktiflik çerçevesinde 500 bin’den aşkın sanatsever fiziki kendisine dokunan tıpkısı ayraç olan DasDas’ın Kurucularından ünlü aktör Er Fırat işbirliği imzalarının arkası sıra yaptığı konuşmada şu açıklamalara saha verdi: “Bu proje ilk çizildiği günden beri firmanın bu hayali şüphesiz hayata geçiririz fikrinin peşinde koştuk. Hem vizyonlarımızın hem birlikte gönüllerimizin buluştuğu ayrımsız proje oldu. Bursa, tiyatroda çok büyük tarihsel izler barındırıyor ve çok altın musahabe üretimlerinin izlerini taşıyor. Tığ DasDas Bursa ile İstanbul’u ve tam bölgeyi Bursa’ya çekmeyi amaçlıyoruz. Buradaki projede Bursalı sanatçıları ve onların üretimlerini bile dünya ile buluşturacağız. DasDas Bursa’de 540 kişilik temsil salonumuz, bin kişinin gezebileceği müzemiz ve iki bin kişinin tıpkısı anda izleyebileceği tıpkısı konser alanımız olacak. Ayrıca XMedia ile bile sayısal sanatı, sanatseverler ile buluşturuyor olacağız. Tıpkısı dakika geçmiş açılışı yarmak istiyoruz. Şu anda meydanda olan küşat tarihimiz Mart ayı. Açılışta sürprizler ile yoğun beş günce aynı galamız da olacak.”

Toplantıda bayram düzlük Hupalupa Genel Müdürü Merve Timurlenk Şengül ise amaçlarının sunma yeniyi, en iyiyi insanlarla buluşturmak olduğu için Bursa’nın sunma korkusuz ve yenilikçi projesi DownTown’üstelik meydan aldıklarını söyledi. Şirketin vizyonu ile çağının tıpkısı adım ötesinde kurgulanan projenin başarısının Bursa ile merbut kalmayacağını belirten Şengül, “DownTown Projesi’nde bile Atış ile gelişigüzel, değme yaştan misafire ailece ve arkadaşlarıyla deneyimleyebilecekleri, zarfında; sporun, dijital teknolojilerin ve dünyadaki arz kullanılmamış eğlence trendlerinin bulunduğu dev benzeri acun nesir ediyoruz” şeklinde konuştu.

Pars Arazi A.Ş. Umumi Heyet Üyesi Ahmet Erdönmez da DownTown Müze çerçevesinde Bursa’de külliyeleri mevcut Osmanlı padişahlarının eserlerinden ve hikayelerinden oluşacak dijital ayrımsız sergi dahi planladıklarını belirtti. Erdönmez, hayata geçirilecek DasDas, Hupalupa ve dijital sergilerle, cemi anlamıyla ayrımsız çekim merkezine dönüşeceğini sözlerine ekledi. Sanatkâr Er Kişi Fırat ve eşi İdil Fırat’la gelişigüzel, hat bünyesindeki müzeyi birlikte ziyaret ederek, Bursa’ya geldiği dönemlerde Atatürk’ün de bindiği mutat araçları inceledi. – BURSA

Share: