Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan ikizlere tevellüt günü sürprizi

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tababet Fakültesine bu sene vasıta yaptıran koşa kızlara, rektörlükte tevellüt günü sürprizi yapıldı.

Ceren ve Yaren Yıldırım kardeşler, ilkokuldan beri hayalini kurdukları doktorculuk mesleğine girişim alaşağı etmek amacıyla kazandıkları BUÜ Tıp Fakültesine kayıt yaptırdı.

İkizler üzere 18’inci gözyaşı günleri zımnında Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Öncü’un makamında tebrik gerçekleştirildi.

Rektör Kılavuz, Ceren ve Yaren Sebep’a beyaz zehir önlüklerini giydirdi ve mektepli kartlarını konfirmasyon etti.

Yordam, gazetecilere, Rize’birlikte öğretmenlik özne Artvinli ayrımsız ailenin kızları olan Ceylan ve Yaren’in, BUÜ’nün tababet eğitimi konusundaki başarılarından etkilenerek tercihlerini bu yönde kullandığını söyledi.

İkiz öğrencilere eğitim bilimi hayatlarında başarılar dileyen Öncü, “Temas sene 12-13 bin yeni mektepli kaydediyoruz. 70 bin öğrencimiz var, herhangi bir biri birbirinden zer, tertemiz gençler. Bu çoluk çocuk, imdi gelecek insanlar amacıyla üstelik rol benzeri olacaklar. Önümüzdeki haftadan itibaren terbiye hayatlarına elan başlamadan kullanılmamış kaydolan tekmil öğrencilerimizin öğrenci kartlarını kendilerine sunacağız ve geldiklerinde üniversitenin imkanlarından bu kartlarla yararlanabilecekler.” diyerek konuştu.

İlk sıradaki tercihlerine yerleştirildiler

Kardeşler dahi ilkokul dönemlerinden beri doktor olmayı hedeflediklerini ve istekle bu arada yeğleme yaptıklarını dile getirdi.

Üniversite tercihlerinde bir numara sıraya BUÜ Tababet Fakültesini yazdıklarını belirten ikizlerden Ceren Sebep, “Babam bizi hep ‘Doktor kızım, doktor kızım’ diye büyütmüştü. 12’nci sınıfta sıralamaya bakarak baktık, sunu gür burasıydı, sunma haddinden fazla bura hoşumuza gitti, yazdık ve deminden buradayız.” dedi.

Daha sonraları Yaren ve Ceylan Yıldırım, kendileri amacıyla hazırlanan tevellüt haset pastasındaki mumları üfledi.

Share: