Bursa’da 5 bin üniversiteliye verilecek BURSKOOP bursları üzere başvurular başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesinin sabık dönme üniversite öğrencilerine Bursa Kalkınma ve Eğitim Bilimi Kooperatifi (BURSKOOP) aracılığıyla verdiği burslar amacıyla kullanılmamış bölüm başvuruları kabul ediliyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, BURSKOOP’u kuran Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçen yetişek talim yılında 3 bin öğrenciye aylık 500’er teklik burs vermişti.

Gelen gösterişli istek konusunda burs imkanından yararlanacak üniversiteli sayısı bu yıl 5 bine çıkartılarak, burs başvuruları başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesinin sunduğu imkandan intikal etmek talip üniversiteli gençler, başvurularını 14 Teşrinievvel tarihine büyüklüğünde “burs.bbbgenclikkulubu.com” adresinden yapabilecek.

Başvuruları onaylanan öğrenciler, BURSKOOP’tan 8 ay süresince maaş 500’er lira burs alacak.

Lise öğrencilerinin başvuruları 7 Ekim’birlikte başlayacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi, burs desteğini patika liselileri dahi kapsayacak şekilde genişletti. Alelhusus sanayi kenti Bursa’nın ara aşama eleman ihtiyacını bastırmak üzere meslek liselerini teşvik etmek üzere, bu yıl 5 bin iz lisesi öğrencisine da maaş 300’er lira burs ödenecek.

Burs desteğinden; meslek liselerinin elektrik-elektronik, araba ve dizayn, bilişim, kayıt meşrubat hizmetleri, esrar, motorlu taşıtlar, moda tasarım, endüstriyel özişler, möble ve çöz mekan tasarımı, dokuma, konaklama ve yolculuk hizmetleri, azık, basımevi, plastik, tarım, metalürji, raylı sistemler, gemi yapımı, biyomedital aygıt, çizge ve foto, efsanevi yetiştiriciliği ve sağlığı, inşaat, kimya, laboratuvar hizmetleri, tesisat ve iklimlendirme, tayyare bakımı, yenilenebilir erke ile rahatsız ve nemli hizmetleri bölümlerini yeğleme fail öğrenciler yararlanabilecek.

Meslek liselilerin burs başvuruları da 7-16 Ilk Teşrin’dahi “burs.bbbgenclikkulubu.com” adresinden yapılacak.

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Lüle Taşı, Türkiye’nin sunu şanlı zenginliğinin güre insan olduğunu, gençlere yapılan yatırımın ülkenin geleceğine yapıldığını vurguladı.

Geçen bölüm başlattıkları burs desteğiyle üniversiteli gençler ile ailelerine tıpkı nebze de olsa ulama sağlamayı hedeflediklerini tamlayan Patal, “Gençlerimiz ve ailelerinden haddinden fazla müspet idraksiz dönüşler aldık. Talebin de vahim olduğunu görünce 3 bin olan sayıyı 5 bine çıkardık. Gene bu yıl, iz lisesini yeğleme eden öğrencilerimizi burs kapsamına karışma ettik. Yıpranmamış neslin henüz kuvvetli ve birikimli namına yetişmesi için lazım herhangi bir cins desteği sağlıyoruz. Bu yetişek döneminin da öğrencilerimiz üzere başarılarla mahmul geçmesini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: