Bursa’da kıya sanığına, maktulün ölmeden önce açtığı davada 6 kamer kodes cezası

Bursa’da ayrıldığı kız arkadaşını dünyalık meselesi yüzünden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan maznun, maktulün ölmeden ilk açtığı davada 6 kamer mapushane cezasına çarptırıldı.

5. Okkalı Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya vakfedilmiş maznun Oktay H. ile canip avukatları katıldı.

Maktulün annesi İfakat Evci’nin avukatı, sanıktan şikayetçi olduklarını dile getirdi.

Duruşmada, öldürülmüş Asya Kaynak Üzümcü’nün vefatından önceki sanık hakkında Kestel Polis Güçleri Merkezi’nde verdiği beyanı okundu.

Sanık Oktay H, Üzümcü ile aralarında telefon satışı dolayısıyla namus borcu meselesi olduğu iddiasını reddetti.

Bu konuda Üzümcü’ye gelişigüzel ide atmadığını öne süren sanık, “Ego servet istek etmedim. Bir aktarılma filhakika kendisiyle birlikteydik.” dedi.

Müşteki avukatı ise maktulün olay haset sanıkla bu arada olmadığını, yıldırma mesajlarını maktulün annesinin birlikte gördüğünü söyledi.

Önceki celse verdiği mütalaasını tekrarlayan müddeiumumi, sanığın “yağmaya adım” suçundan cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, Oktay H’yi “yıldırma” suçundan 6 ay hapisle cezalandırdı.

Kestel ilçesi Vanimehmet Mahallesi’nde 9 Mart’ta, Asya Pınar Üzümcü (24) ve annesi İfakat Evci ile Oktay H. ve Alican V. ortada uğraş çıkmıştı. Kavgada bıçaklanan Üzümcü görüngü durumunda yaşamını yitirmiş, annesi hastaneye kaldırılmıştı. Kaçan şüpheliler Oktay H. ve Alican V, Sakarya’nın Pamukova ilçesi Gökgöz mevkisinde geçirdikleri gidiş geliş kazasının arkası sıra yakalanıp tutuklanmıştı.

Sanıklar için “kasten katil”, “tasarlayarak öldürmeye teşebbüs”, “göz dokunulmazlığının ihlali” ve “kalifiye çapul” suçlarından 70’er yıla büyüklüğünde cezaevi cezası istemiyle ülkü açılmıştı. Bu davanın geçmiş duruşması geçen hafta yapılmıştı.

Share: