Büyük ve Zinde Judo Milli Takımları’nda misyon arsıulusal şampiyonalarda madalya

Nazik ve Dinç Judo Milli Takımları, eylülde ve ati aylarda aralarında Avrupa ve acun şampiyonalarının da bulunduğu uluslararası turnuvalardan madalyalar kazanarak yurda dönmeyi hedefliyor.

Milli sporcular, Japon başantrenör Kohei Oishi, nazik erkekler antrenörü Sinan Sandal, zihayat rical başantrenörü Bektaş Demirel, yardımcıları İskender Özkanoğlu, Serkan Esenboğa, kadınlar başantrenörü Mustafa Sahtekâr, yardımcısı Aynur Samat nezaretinde Kocaeli’deki Seka Sporcu Yetişek Merkezi’nde dinlenme kampı yapıyor.

Büyükler kategorisinde 10-11 Eylül’da İtalya’üstelik Avrupa Peyda, 6-12 Ekim’dahi Özbekistan’birlikte Dünya Şampiyonası, gençlerde ise 15-17 Eylül’bile Çekya’nın aile sahipliğinde yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda savaş edecek milli judocular, 3 antrenmanla haset tamamlıyor.

Performansını en üst seviyeye görmek talip sporcular, turnuvalardan madalyalar kazanarak Türkiye’yi arz ferah şekilde tayin etmek istiyor.

Çalıştırıcı Sinan Sandalet: “Sporcular tekniklerine yenilerini ekliyor”

Antrenör Sinan Sandal, AA muhabirine, kısık kamp süreci geçirdiklerini belirterek, şampiyonalara ve tedarik maçlarına dolgunca motive olduklarını anlattı.

Iri ve Canlı Judo Milli Takımları’nın bir arada olmasından hava benzeri sıklette nagehan fazla rakip bulunduğunu nâkil Sandalet, “Sporcuların birbirleriyle rekabetleri var. Çoluk Çocuk nazik takımı zorlamaya çalışıyor hem üstelik onların tecrübelerinden faydalanıyor. Fena Hâlde müstevi var ve sporcularımız yüzdelik 100’ünü vererek idman yapıyor.” diye konuştu.

Katıldıkları temas turnuvaya madalya dercetmek üzere çıktıklarını dile getiren Sandal, şöyle devam etti:

“Takımımızda seçkin sıklette birbirinden yetenekli sporcularımız var. Umu lüzum ki katıldığımız değme sıklette madalya kazanalım. Bunu antlaşma gösterecek. Judo değişik bir spor. Özge spor dalları kabilinden değil, süreyle yarışmıyorsunuz. Rakiple yarışıyorsunuz, anbean rastgele özdek gibi. Hem Dünya Şampiyonası’nda hem üstelik 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda sunma bir iki 3 madalya diye şu anda anlayış edebiliyoruz. Japon başantrenör Kohei Oishi’yle çalışıyoruz, onun tecrübelerinden faydalanıyoruz. Sporcular birlikte tekniklerine yenilerini ekliyor. Özgüvenlerinin gelişigüzel güzeşte dolaşma arttığına inanıyorum. Çünkü değme zaman eş emek kamplarına gidiyoruz. Bunun meyvelerini Dünya Şampiyonası ve olimpiyatlarda inşallah görürüz.”

Çalıştırıcı Esenboğa: “Topluluk halinde Avrupa şampiyonu olup yaklaşmak istiyoruz”

Çalıştırıcı Serkan Esenboğa de gençlerin sabık kamer Ekvator’bile planlı Acun Şampiyonası’nda mefret başarı elde ettiğini belirterek, milli takımın karma takımlar final müsabakasında Japonya’ya yenilerek sim madalya kazandığını anımsattı.

Gençlerin mental ve fiziki durumunun dal seviyede olduğunu anlatım fail Esenboğa, şöyle konuştu:

“2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na bu seviyede giderken inşallah hasret olduğumuz o madalyayı alacağız. Gençlerdeki sporcularımızın Avrupa ve acun şampiyonalarında paye yaparak büyüklerde üstelik tıpkısı başarıları kazanmalarını istiyoruz. Bu gençlerimizi ongun şekilde büyüklere taşıyabiliyoruz. Özge ülkelerde birlikte gençler Avrupa ve dünya şampiyonalarında merhale yapanlar, olimpiyatlarda madalya almaya başlıyor. Böyle olunca gençlerimize özgüven geliyor, motive oluyorlar. Çekya’nın karı sahipliğinde yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda de eş ve kadınlarda bildirme bir iki 4-5 kategoride madalya almak ve takım halinde Avrupa şampiyonu olup ülkemize iyicene şekilde okşamak istiyoruz. Acun Şampiyonası’ndan sonraları Avrupa Şampiyonası’ndan beklentimiz faziletli.”

Share: