ÇANAKKALE – Milli Defans Bakanı Akaret, şehit aileleri ve gazilerle bire bir araya geldi

Milli Defans Bakanı Hulusi Akaret, “Bizler şehitlerimizin, gazilerin kanlarını yerde bırakmamakta, yakınlarının gözyaşlarının hesabını sormakta kararlıyız. Bu adisyon soruluyor ve yapılması müstelzim ne varsa Mehmetçik onu yapıyor.” dedi.

Akar, Çanakkale Valiliğince, aynı otelde düzenlenen programda martir aileleri, gaziler ve yakınlarıyla tıpkısı araya geldi.

Şehit aileleri ve gazilerle olmaktan duyduğu gururu belirten Vekil Akaret, şehitlik ve gazilik unvanlarının önemine vurgu yaptı.

Şehitleri ve gazileri, vatanı, bayrağı üzere milletinin rahatı ve huzuru için canını ortaya koyan kahramanlar olarak nitelendiren Akaret, “Kahramanlarımızın yakınları bizler için çokça önemlidir. Sizler başımızın tacısınız. Sizlerin yaptığı fedakarlık karşısında hangi yapsak azdır. Hakkınızı ödeyemeyiz” diyerek konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkesinin ve milletinin güvenliği üzere yapılması müstelzim ne varsa bugüne büyüklüğünde yaptığını, çıktı de yapmaya bitmeme edeceğini dile getiren Akaret, şunları söyledi:

“en son terörist süreduran ayla getirilinceye büyüklüğünde mücadelemiz bitmeme edecek. 40 yıldan beri ülkemizin, milletimizin başına musallat olan terör belasından asaletli milletimizi kurtarmakta kararlı ve karalıyız. İnşallah bunu bile başaracağız. Milli ve manevi değerlerimize dayanarak, sizlerin sevgisi ve duasından aldığımız ilhamla yıldırı belasından necip milletimizi kurtaracağız. Mücadelemiz mütezayit ivinti ve tempoda nazik tıpkı azim ve kararlılıkla devam ediyor.”

“Kaçınmak konusunu gençlerimize sürekli hatırlatacağız”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarısındaki arz balaban payın sahibi olan şehit ve gazileri iri bire bir gönül borcu ve şükranla andıklarını belirten Akar, “Bu cennet vatanımızda zaman hayatımızı cüret içre sürdürüyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu katiyen unutmayacağız. Şehitlerimize ve gazilerimize çekinmek konusunu gençlerimize kesiksiz hatırlatacağız.” dedi.

Akaret şöyle bitmeme etti:

“İnsanlar mazisini, tarihini unuttuğu devir nazik felaketlerle karşılaşıyor. Nereden geldik, nereye gidiyoruz bunların gailesiz nesillere taşınması lazım. Bizler şehitlerimizin, gazilerin kanlarını yerde bırakmamakta, yakınlarının gözyaşlarının hesabını sormakta kararlıyız. Bu hesap soruluyor ve yapılması müstelzim ne varsa Mehmetçik onu yapıyor.”

Share: