Canlı istihdamı projesine AKARSU hibesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin güre istihdamına yardım sunmak hedefiyle hazırladığı Kuma Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Projesi, Avrupa Birliği’nden yardım almaya doğruluk kazandı.

Büyükşehir Belediyesi ARGE Büro Müdürlüğü, inovasyon ve teknoloji alanında zihayat istihdamına katkıda yatmak hedefiyle ‘InnoSmart Together: Kuma Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Projesi’ni hazırladı. Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi oluşturup, bu alanda güre istihdamına katkıda bulunmayı hedefleyen projede; Bursa’da dallı güllü, girişimcilik faaliyetlerine amatör, yenilikçi ürünler ve teknoloji alanında girişimcilik fikirlerini ilerletmek isteyen 18-45 yaş arası müteşebbis adayları tasavvur kütle adına belirlendi. Projeyle alay malay, kişi maddi imkanlarıyla hisse senedi fikirlerini geliştiremeyen gençlerin girişimcilik yetenekleri, ticari ve sosyal ilişkileri geliştirilecek ve kültürlerin kaynaşmasını sağlayacak faaliyetlere kayran verilecek.

‘Ulusal ve yerli iktisadi kalkınma politikalarıyla düzenli adına’ elan ayrıntılı ve canlı tıpkı yerel girişimcilik ekosistemine katkıda bulunacak olan projenin toplanmış süresi, 18 kamer yerine tasarlandı. Hep 243 bin 140 Euro bütçeli projenin yüzdelik 90’ı Avrupa Birliği marifetiyle fonlanan ve Arsıulusal Barhana Politikaları Ihya Merkezi (ICMPD) tarafından verilecek bağış ile karşılanacak. – BURSA

Share: