Çarşamba OSB’de yüzde 82’lik ön tahsis sağlandı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çarşamba Organize Endüstri Bölgesi’ndeki (OSB) 43 adet uran parselinden, 33 adetinin ön tahsisinin gerçekleştirildiğini belirterek, düz bazında yüzdelik 82’lik ayrımsız tahsis sağlandığını söyledi.

Çarşamba OSB’dahi devam eden altyapı, idare binası ve firma inşaatlarının sonuç durumu ile OSB içerisinde yapılması planlanan cami projesiyle ilgilendiren çalışmaların görüşüldüğü güruh, Vali Zülkif Görgüsüz’nın başkanlığında, Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Saika, Belediye Başkanı Halit Doğan, OSB yönetimi ve yatırımcı hisse senedi insanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Yatırımcılar vasıtasıyla yoğun arzu gören bütün OSB’lerde yükselecek fabrikalarla Samsun’u tekmil aynı uran şehrine dönüştürmeyi, bu sayede da Samsun ve Türkiye ekonomisine balaban katkılar sağlamayı ve istihdam oranına şişman tıpkısı ivme kazandırmayı hedeflediklerini tamlayan Ilbay Dağlı, “Çarşamba Tevhit Endüstri Bölgesi’nde bulunan toplam 526 bin metrekarelik uran parselinden 434 bin metrekarelik bölümünün ön tahsisi tamamlanmıştır. 43 skor uran parselinden, 33 adetinin civar tahsisi gerçekleşmiş olup kayran bazında yüzde 82’lik ayrımsız tahsis sağlanmıştır. Bugün bakımından Organize Endüstri Bölgemizde 9 yatırımcı firmamız inşaatına başlamış olup, enfrastrüktür inşaat işleri ise yüzdelik 45 seviyesinde tamamlanmış, 2023 Mayıs kocaoğlan böylecene enfrastrüktür işlerimizin bitirilmesi planlanmıştır. OSB’ye korkulu şekilde gelen arsa tahsis ve yatırım taleplerini titiz bire bir şekilde değerlendirerek, Çarşamba ilçemize getireceği katkıyı en detaylı ayrıntısına büyüklüğünde inceliyoruz” dedi.

Toplantıda, Çarşamba Karma Organize Uran Bölgesi içerisinde yapılması planlanan cami projesiyle ilişik de istişarede bulunduklarını belirten Zülkif Dağlı, lazım altyapı, lüzumlu üstyapı projeleri gerekse birlikte içtimai donatılarıyla Çarşamba OSB’nin örnek aynı OSB olacağını rapor etti. – SAMSUN

Share: