CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bozuk sigara fabrikası arazisinde konuştu

– CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bozuk sigara fabrikası arazisinde konuştu

TOKAT – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çarkıt Tokat Sigara Fabrikasının arazisinde açıklamalarda bulundu.

Tokat’ta temaslarda kâin CHP Lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, angıç önderleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve partililerle benzeri araya geldi. Kılıçdaroğlu, kentteki programının böylece sakat Tokat Sigara Fabrikasının arazisinde açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, fabrikanın olduğu alanda tıpkısı enkaza dönüştüğünü belirterek, “Çalışan işçilerin ıcığı cıcığı kıygın edildi. Cumhuriyeti kuranlar gelişigüzel üretimlik tıpkı kaledir demişlerdi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde seçkin üretimlik benzeri kaleydi. Zira temas fabrikada istihsal vardı. Seçkin fabrikada herif çalışıyordu. Gelişigüzel fabrikada müteharrik insanlar Türkiye’nin büyümesine gelişmesine katkıda bulunuyordu. Vakit Kaybetmeden Tokat bire bir fabrika kaybetmedi. Geçmiş hükümetlerin kurdukları bilcümle fabrikalar satıldı. Erzurum’dan Kars’ına kadar her yerde farkı kadar satıldı. Satılan fabrikalardan sonra binlerce kayırıcı kıygın edildi. Şu soruyu etüt etmek isterim DOĞRU Tümen hükümetini kurduğu benzeri tek fabrika vardı. Aynı henüz söyleyeyim. Yirmi yılda, yirmi yılda DOĞRU Parti hükümetinin kurduğu tıpkı bir tane üretimlik var mı? Ayrımsız şeker hastalığı fabrikası, tıpkı çimento fabrikası, aynı benzen el işi fabrikası neyse yani, ne olursa büyüğünden küçüğüne bir tek fabrika kurdu mu? Var olanların hacısı hocası satıldı. ve oradaki işçilerin tükenik. Mağdur edildi” dedi.

Kılıçdaroğlu, buğday ve mısırda aya bedel açıklamalarına değinerek, “Aya fiyatı açıkladık diyor ama gelip almıyor. Almazsa kim matlup? Tüccara düşüyor. O birlikte diyor kim ego bu fiyattan almam henüz bağan fiyattan alırım diyor. Elinde darı, açıkta bekliyor. Ne yapacak? Borcu var, ailesi var. Ilenme olsun diyor götürüyor bağan fiyattan satıyor. Teslim ediyorsunuz. Yani açıklanan ayak tabanı fiyatlarının tek anlamı namevcut. Kül tıpkı kandırmaca. Tek kimse umutsuzluğa kapılmasın. Bu fabrikanın hakkını sorma. Bana değil. Tokatlara düşüyor. Bilcümle Tokatlar desinler. Benim bu üretimlik. hangi oldu? Bu fabrikada müteharrik binlerce işçi vardı. Onların evlatları vardı. Onlar okudular. Düğünlerini yaptılar. Çocuklarını askere gönderdiler. Helal dünyalık helal mülk kazandılar. Ne oldu bu üretimlik? diye. Depresyon. Tıpkısı üretimevi enkaza dönüşüyorsa, Türkiye dolgunca yönetilmiyor demektir. İşin gerçeği budur. Amma bilcümle bunlara karşın ego umutsuz değilim. Bu milletin ferasetine, hoşgörüsüne güveniyorum. Tıpkısı şekliyle yaşanan dramları bahara çevirmek mümkündür. Kuşkusuz yapacağız? Allah baht edecek. Seçim gelecek, kasa kurulacak” diye konuştu

Üst geçitten “Hak” diye niteleyerek bağırdı

Kılıçdaroğlu’nun açıklama yaptığı üretimevi alanı yanındaki arka geçide sâdır sakat CHP İl Genel Divan Üyesi Cemal Ocak, pankart açarak “Doğruluk” diyerek bağırdı. Polis Güçleri ekipleri aracılığıyla peş geçitten indirilen Eş, bölgeden uzaklaştırıldı. Geçtiğimiz günde CHP Lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun toplantıya katıldığı otelin karşısında duvara çıkan Karı, “Sayın Genel Başkanım Tokat’a kılıklı geldiniz. Siz Ankara’dan İstanbul’a Adalet Yürüyüşü yaptınız. Bende sizden türe bekliyorum” yazılı pankart açmıştı. Kendisine ığrıp kurulduğunu ileri süren Familya, partisinden ihraç edildiğini açıklamıştı.

Share: