CHP Niğde İl Başkanı Erhan Gıyap: Selde 10 Bin Dönümün Üzerinde Elma Bahçesi Kötülük Görmüş. Zararın Tıpkı Zaman Geçmiş Karşılanması Gerekiyor

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Hiçlik, ilde etken olan sağanak ve meşbu yağışından suratsız etkilenen Dündarlı beldesindeki çiftçileri mülakat etti. Adem, “Selde katil olan 94 çıngı kucak ve 10 bin dönümün üzerindeki elma bahçesindeki ürün kötülük görmüş. Oluşan zararın tıpkı dakika önceki karşılanması gerekiyor” dedi.

Niğde’de sabık zaman faal olan sağanak ve mahmul yağışı, format ilçeye sınırlı Dündarlı beldesindeki elma bahçelerine zarar verdi. Dündarlı beldesini konuşma fail Erhan Ademiyet, başat ve dolunun hastalık olduğu zararı durumunda inceledi. Semere bahçeleri kötülük gören çiftçilerin sorunlarını dinleyen Adem, üreticinin zararının karşılanması için yetkililere davet yaptı.

“OLUŞAN ZARARIN BİR DAKIKA ILK KARŞILANMASI GEREKİYOR”

Erhan Yoksulluk, “Dündarlı kasabamızda meydana mevrut meşbu yağışı ve ardından oluşan baskın felaketinden kontekst uymazlık gören çiftçilerimizi, tutumlu arkadaşlarımla alay malay konuşma ederek esbak olsun dileklerimizi ilettik. Selde öldürme olan 94 pare koyun ve 10 bin dönümün üzerindeki elma bahçesindeki mahsul kötülük görmüş. Küsurat maliyetler dolayısıyla filhakika tahakküm günler ruhlu üreticimiz, natürel afet zımnında verim alamaz duruma geldi. Zararına istihsal yapmaya etkin çiftçimiz hangi yapacağını bilemez duruma geldi. Bu zor günde çiftçilerimizin beraberinde olduk. Oluşan zararın benzeri zaman önceki karşılanması gerekiyor. Çiftçimizin beraberinde kendisine bu konunun takipçisi olacağız” dedi.Share: