CHP Ydk, Kesin İhracı İstenen Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan Kararını, 26 Eylül’de Görüşecek

CHP Efdal Sıkı Düzen Müesses (YDK), CHP’den kesme ihracı maksut Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan ile ait kararı 26 Eylül’e erteledi.

CHP Minval Umumi Heyet (MYK), 13 Haziran’üstelik yaptığı toplantıda; “fırka sorumluluğu ile bağdaşmayan biçimci ve davranışları” esbabımucibe göstererek “kesin ihraç” istemli “tedbirli” namına Bolu Şehremini Tanju Özcan’ın YDK’ya irsal edilmesine oybirliği ile değişmeyen vermişti.

Yapılan açıklamada üstelik “Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan eliyle, benzeri süredir ortaya konulan şekilperest ve davranışlar Genel Merkezimiz eliyle hassasiyetle izlem edilmektedir. Tanju Özcan bu kapsamda Genel Merkezimiz marifetiyle stabil çokça posta yavuklu adına uyarılmıştır. Antrparantez, benzeri eş hemşehrisi ile ait anısını anlatırken kullandığı ifadeler dolayısıyla Yüksek Düzen Bağı Kurulu’na gönderme edilmiş ve ‘uyarı’ ile cezalandırılmıştır. Tanju Özcan’ın ‘uyarı’ cezasının arkası sıra, 16 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Bolu Şehremaneti Meclisi Toplantısında bire bir karı uray meclis üyesi ile girdiği diyalog, cinsiyetçi değerlendirme ve sözleri Minval Idare Kurulumuzun 13 Haziran 2022 tarihli toplantısında, kapsamlı namına değerlendirilmiştir. Bu kapsamda; Bolu Şehremini Tanju Özcan’ın fırka sorumluluğu ile bağdaşmayan formalist ve davranışları dolayısıyla, ‘kesme ihraç’ istemiyle ‘tedbirli’ olarak Faziletli Sıkı Müesses’na atıf edilmesine görüş birliği ile karar verilmiştir” ifadeleri meydan almıştı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 18 Temmuz’bile gönderdiği kayıtlı savunmasının arkası sıra 25 Temmuz’bile namzet savunmasını yapmıştı. Özcan savunmasında, ukubet verilmesi yerinde türel yollara başvuracağını dile getirmişti.

Bugün MYK toplantısı devam ederken CHP Genel Merkezi’nde yaptığı basın toplantısında mevrut soru üzerine Öztrak, “Tığ aynı nöbet dosyayı Yüksel Düzen Bağı Kuruluna göndeririz. Ondan sonraları süreç orada yürür. Sürecin sahibi Faziletkâr Disiplin Kurulumuzdur. Zımnında ne olup hangi bittiğiyle ilgilendiren kendisine efdal sıkı müesses sözcüleri, gerekli bilgileri verecektir. Tığ Suret Umumi Heyet namına bu sürece sunu ufak tıpkı karışmada bulunamayız tüzüğümüz gereği” yanıtı verdi.

CHP YDK, bugün 11.00’de toplandı. Toplantıda, Tanju Özcan kararın 26 Eylül’de yapılacak CHP YDK toplantısına ertelenmesine karar verildi.

Share: