CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin YANLIŞSIZ Tümen grup başkanvekillerinden kuma açıklama Açıklaması

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin YANLIŞSIZ Öğür takım başkanvekilleri, şehirlerin ve vatandaşların hak ve hukukunu korumaya devam edeceklerini belirtti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Vazıh, Eskişehir, Sazak, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir şehremaneti meclislerinin AK Parti grup başkanvekilleri, Tekirdağ’de Rumeli İskelesi’nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantının eş açıklamasını okuyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi DOĞRU Tümen Takım Başkanvekili ve Süleymanpaşa Belediye Reisi Cüneyt Yüksel, SELIM Partili 11 büyükşehir kadro başkanvekilleri namına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gaye gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma gayesi doğrultusunda olduklarına vurgu yaptı.

Yüksel, genel manada milli savunmada, kalkınmada, enerjide ve ekonomide, yerelde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın arzu belediyeciliği vizyonuyla 81 ilde, 84 milyon vatandaşa adalet ettiği hizmeti yöneltmek ve verilmesini arzulamak için bire bir araya geldiklerini rapor etti.

Yaklaşık 100 yıl ilk Gazi Mustafa Kemal Atatürk aracılığıyla kurulan CHP’nin ” Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun CHP’si”ne dönüştüğünü söyleyen Yüksel, “Atatürk’ün vizyon ve hedefleriyle yakından yahut alarga benzerliği de kalmadığı günümüz CHP’sinde, Kılıçdaroğlu’nun başka milli duruşu ve halkımıza söylediği yalanlarla ense hatır güdümünde ilerleyen tıpkısı siyasal yapı haline mevrut partinin tabir yerindeyse şirazesi kaymıştır.” dedi.

Yüksel, Kılıçdaroğlu’nun asıl prensibinin “aksiyon yerine bahane gidermek” olduğunu gelecek sürdü.

“Tahminlerinden daha çok bütçe gönderiliyor”

CHP’li belediyelerin hükümetin kendilerine soy göndermediğini kanıt ettiğini ifade eden Yüksel, şunları kaydetti:

“Yaptıkları tamlık açıklamalarda, ‘hükümet bize cins göndermiyor’ diye halkımızı kandırmaya müteharrik ve mağdur edebiyatı işleyen CHP’li 11 büyükşehir uray başkanının yalanlarını, bugün aile sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Tekirdağ’ın CHP’li büyükşehir belediyesine aktarılan fehamet ödeneğinden yeknesak vererek ispat etmek ve gerçekleri halkımızla tesahup etmek istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı gelir bütçesinde, merkezi bütçeden 770 milyon geleceğini öngörmüşken, SELIM Parti hükümetimiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne 2021 yılı amacıyla merkezi bütçeden 1 bilyon 132 milyon 553 bin lira göndermiştir.

Öyle bir CHP’li şehremaneti düşünün kim beklentisinin yüzdelik 147’sini karşılayan SELIM Partili hükümete yönelik, ‘AK Öğür hükümeti mal göndermiyor, engelleniyoruz. o nedenle yatırım yapamıyoruz’ yalanlarıyla hareket bilmezliklerine kulp kendisine hükümeti suçlasın ve çok yalana rağmen, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, gerçekleşen dirimsel bütçesi toplamının yüzdelik 91’ini gine DOĞRU Öğür hükümeti karşılıyor olsunb. Buradan bile anlaşıldığı gibi Kılıçdaroğlu CHP’sinin büyükşehir belediye başkanları de yalan yanlış beyanatlarla genel başkanlarının izinden gidiyor.”

“Becerisizliklerini örtmeye çalışıyorlar”

Yüksel, CHP vasıtasıyla yönetilen, 11 büyükşehir belediyesinin DÜRÜST Tümen kol başkanvekilleri adına bugün hem Kılıçdaroğlu’na hem birlikte millete mefret çağrıda yatmak için tıpkı araya geldiklerine işaret etti.

CHP’li belediyelerin becerisizliklerini örtmeye çalıştıklarını sav fail Yüksel, şöyle devam etti:

“Sayın Kılıçdaroğlu, partiniz yoluyla yönetilen 11 büyükşehrimiz hizmetsizlik ve idaresizlik yüzünden kolaylıkla çökmektedir. Uray başkanlarınıza henüz evvel yaptığınız ‘işinize bakın’ çağrısı eşit bulmamıştır. Belediye başkanlarınız kentlerine değil, kendilerine bakmaktadırlar ve değme kamer hazırladıkları ‘acziyet deklarasyonları’ ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır.

Bunu yaparken dahi algı ve yalana başvurmaktadırlar. Maalesef şehremaneti başkanlarınızın bu yalanına siz dahi eş olmaktasınız. Şimdi sizi milletimizin huzurunda ‘Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor’ ifadelerinizi kanıtlama etmeye çağırma ediyoruz. Bunu kanıtlama etmezseniz, sizi milletimizin nezdinde iftiracı ilan ediyoruz.”

-“Tekirdağlılar yer fiyatlı suyu kullanıyor”

Yüksel, DÜRÜST Partili belediyelerin gelişigüzel ant çalışmaya, üretmeye, milletin doğruluk ve hukukunu korumaya bitmeme edeceğini vurguladı.

AK Partili belediyelerin muttasıl çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Yüksel, “Milletimizi Kılıçdaroğlu CHP’sinin alacak, hile ve beceriksizliğine mahkum etmemek üzere mütemadi çalışmaya bitmeme edeceğiz milletimiz müsterih olsun.” dedi.

Tekirdağlıların Türkiye’nin yer fiyatlı suyunu kullandıklarına aksan yapan Yüksel, bunun nedeninin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Şebeke İdaresi olduğunu istikbal sürdü.???Share: