CHP’li Ahmet Akın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’i Ülfet Etti

CHP Umumi Komutan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akış, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmayan Büyükerşen’i ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi’nin çevreci tesislerini üstelik gezen Akın, “Yılmaz Hocamızın çevreyi koruyucu projeleri, umum ülkeye çokça evire çevire aynı örnektir. Eskişehir bozkırın ortasında bir vahadır” dedi.

Tepebaşı Zinde Şehir Konseyi’nin düzenlediği “İkinci Yüzyılda Cumhuriyet Altını Halk Partisi’nin Enerji Politikaları” ünlü söyleşiye gelmek için Eskişehir’e gelen CHP Umumi Komutan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Başbuğ Büyükerşen’i musahabe etti.

Büyükerşen’in Akış’ı makamında ağırladığı ziyarete, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, CHP Milletvekili Yengi Çakırözer, Tepebaşı Şehremini Ahmet Ataç, Tepebaşı Şehremaneti Komutan Yardımcıları Suat Yalnızoğlu ve Seyit Yıldızhan ile Tepebaşı Sağlıklı Şehir Konseyi Başkanı Hüseyin Akçar bile katıldı.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette Başkan Büyükerşen vasıtasıyla Atak’a Şişman Alemdar Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi armağan edildi.

Ziyaret sonrası Büyükerşen ile CHP Umumi Komutan Yardımcısı Ahmet Akış ve beraberindeki gök bilimi, Büyükşehir Belediyesi Bütünleşmiş Kalpsiz Atılmış Inkılap ve Enerji Istihsal Tesisleri’nde tetkik gezisi yaptı.

Komutan Büyükerşen, tesislerde kentin evsel atıklarını enerjiye dönüştürülerek 95 bin hanenin kullanımına balya gelen cıvıltı üretimi yapıldığını belirtti.

Büyükerşen ayrıca hayatiyet üretimi sırasında açığa sâdır ısı ile de tesiste bulunan seralarda yüzbinlerce bitki yetiştirildiğini kaydetti. Büyükerşen, “Zamanında kesintili ambarlama namına geçer not alanın, insana, çevreye ve parçalanmamış canlılara verdiği zararı Eskişehirliler çokça yakından bilirler. Bugün ise, 2010 yılında hizmete alınan Eğlenceli Ambarlama Tesisimiz ile 2017’üstelik yapımı tamamlanan Bütünleşmiş Tiran Atık Dönüşüm ve Enerji Üretim Tesislerimiz sebebiyle, çığlık görüntüler ortadan kalktığı üzere çevre sağlığı korunarak hem cümbüş üretiliyor, hem bile buradaki seralarda nebatat yetiştiriliyor. Enerji için ülkemizde çevreye ve eş sağlığına nazik zararı olan kömürlü ısıl santraller özellikle koyulmak amacıyla engel veren projeler hesabına, bu gibi mekân dostu tesisler yapılmalıdır” dedi.

Atıklardan neşelilik üretimi ve devamında seralarda bitki yetiştirilmesinin çok anlamlı olduğunu belirten CHP Genel Başbuğ Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Atak, “Yılmayan Hocamızın çevreyi önceleyen, koruyucu projeleri kamu ülkeye örnektir. Bu tesisler bize çevrenin korunarak de enerji üretilebildiğini, hatta seralarda nebat yetiştirilmesi ile tıpkı adım elan öteye geçtiğini göstermektedir. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmayan Büyükerşen kalkmak amacıyla mücahede verenlere teşekkürname ederim. Eskişehir bugün bozkırın ortasında ayrımsız vahadır, bire bir örnektir. Kutlama ediyorum” diye konuştu.

Gezi böylecene Başbuğ Büyükerşen, CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Akın’a serada yetiştirilen çiçek ve muz hevengi hediye etti. Park Bahçeler ile Bakım Tamir Atölyelerini üstelik gezen Ahmet Akın, belediyenin öz imkanları ile yaptığı çalışmaları, özellikle seralarda muz ağacı yetiştirilmesi düşüncesini haddinden fazla beğendiğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Atak, misafirperverliği zımnında Başbuğ Büyükerşen’e teşekkürname etti.

Share: