CHP’li Öztrak: Eş cumhurbaşkanı adayımız 6’lı masada belirlenecektir

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Fırka Sözcüsü Üstün Öztrak, cumhur reisi adaylığı tartışmalarına ilgili, “Sayın Ağırbaşlı, Ankaralılar tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız yerine seçilmiştir. Yekpare büyükşehir belediye başkanlarımız kadar faik hizmetler vermektedir. Ortak reisicumhur adayımız 6’lı masada belirlenecektir. Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü cumhurbaşkanı hem bile herkesin reisicumhur olacaktır” dedi.

CHP’li Öztrak, Umumi Başkan Eksiksizlik Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Tarz Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının peşi sıra açıklamalarda bulundu. Hafta sonu meydana mevrut gidiş geliş kazalarına ilgilendiren konuşan Öztrak, “Rastgele iki kazada 35 yurttaşımız yaşamını yitirdi. Yüreklerimiz parçalandı. Yaşamını yitiren tamam yurttaşlarımıza, Allah’tan rahmet diliyoruz. Dramatik ailelerine sarrafiye sağlığı diliyoruz. Mardin Derik’te yaşanan kazalardaki TIR’ların, tıpkısı firmaya ilgilendiren olduğu söyleniyor. Bu birlikte gelişim ve miftah güvenliği üstüne ödünleme verildiği kuşkularını artırıyor. Özge taraftan kalan giderler dolayısıyla otobüslerin, kamyonların eskiyen lastiklerini dönmek adına imdi lastiklerine diş açtığını yüz kere söyledik. Bakımların, sigortaların zamanında yapılamadığını anlattık. Bu tehlikeler amacıyla uyardık. Tamam bu kazaların ciddiyetle soruşturulmasını ve sorumluları hakkında sunma tehlikeli cezaların verilmesini bekliyoruz” dedi.

‘YDK SÖZCÜLERİ GEREKLİ BİLGİLERİ VERECEKTİR’

Soruları akseptans fail Faik Öztrak, Faziletli Sıkı Düzen Kurulu’ndan (YDK) Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan üzerine sonuç çıkıp çıkmadığıyla ilişik soruya “Dosyayı benzeri el YDK’ya göndeririz. Bilahare proses orada yürür. Sürecin sahibi YDK’mızdır. Nedeniyle ne olup bittiğiyle ilişkin kendisine YDK sözcüleri, gerekli bilgileri verecektir. MYK olarak tüzüğümüz gereği bu sürece bildirme ufak bir karışmada bulunamayız” cevabını verdi.

‘SAYIN AĞIRBAŞLI, ABB BAŞKANIMIZ OLARAK SEÇİLMİŞTİR’

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğur Kavuncu’nun cumhur reisi adaylığıyla ilişkin açıklaması hatırlatılan Öztrak, “Sayın Gösterişli, Ankaralılar tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız olarak seçilmiştir. Bütün büyükşehir şehremaneti başkanlarımız kadar üstün hizmetler vermektedir. Mazi bir defa henüz, akva ayrımsız şekilde, altı çizildiği gibi milletimiz sakıncasız olsun. Kuma cumhur reisi adayımız 6’lı masada belirlenecektir. Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü reisicumhur hem üstelik herkesin reisicumhur olacaktır” diyerek konuştu.Share: