CHP’li Öztrak: Kuma reisicumhur adayımız 6’lı masada belirlenecektir

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Fırka Sözcüsü Yüksek Öztrak, reisicumhur adaylığı tartışmalarına ilgilendiren, “Sayın Korkulu, Ankaralılar yoluyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız namına seçilmiştir. Parçalanmamış büyükşehir uray başkanlarımız kabilinden üstün hizmetler vermektedir. Eş reisicumhur adayımız 6’lı masada belirlenecektir. Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü cumhur reisi hem üstelik herkesin reisicumhur olacaktır” dedi.

CHP’li Öztrak, Umumi Başbuğ Eksiksizlik Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Hat Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının peşi sıra açıklamalarda bulundu. Hafta sonu meydana gelen trafik kazalarına ait mütekellim Öztrak, ” Herhangi Bir iki kazada 35 yurttaşımız yaşamını yitirdi. Yüreklerimiz parçalandı. Yaşamını yitiren parçalanmamış yurttaşlarımıza, Allah’tan rahmet diliyoruz. Feci ailelerine temel sağlığı diliyoruz. Mardin Derik’te yaşanan kazalardaki TIR’ların, benzeri firmaya ilişik olduğu söyleniyor. Bu de hisse senedi ve anahtar güvenliği üzerine taviz verildiği kuşkularını artırıyor. Sair taraftan mütezayit giderler nedeniyle otobüslerin, kamyonların eskiyen lastiklerini tagayyür etmek hesabına bundan sonra lastiklerine diş açtığını defaatle söyledik. Bakımların, sigortaların eskiden yapılamadığını anlattık. Bu tehlikeler üzere uyardık. Eksiksiz bu kazaların ciddiyetle soruşturulmasını ve sorumluları üzerine arz yavaş cezaların verilmesini bekliyoruz” dedi.

‘YDK SÖZCÜLERİ GEREKLİ BİLGİLERİ VERECEKTİR’Soruları kabul eden Faik Öztrak, Erdemli Sıkı Yerleşmiş’ndan (YDK) Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için akıbet çıkıp çıkmadığıyla ilişkin soruya “Dosyayı tıpkı posta YDK’ya göndeririz. Sonradan süreç orada yürür. Sürecin sahibi YDK’mızdır. Nedeniyle ne olup bittiğiyle ilgilendiren namına YDK sözcüleri, lüzumlu bilgileri verecektir. MYK olarak tüzüğümüz gereği bu sürece bildirme ufak aynı karışmada bulunamayız” cevabını verdi.’SAYIN AĞIRBAŞLI, ABB BAŞKANIMIZ ADINA SEÇİLMİŞTİR’

İYİ Öğür İstanbul İl Başkanı Buğur Kavuncu’nun reisicumhur adaylığıyla ilgilendiren açıklaması hatırlatılan Öztrak, “Sayın Tehlikeli, Ankaralılar yoluyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız adına seçilmiştir. Kamu büyükşehir uray başkanlarımız üzere üstün hizmetler vermektedir. Cemaziyelevvel hele henüz, akva bire bir şekilde, altı çizildiği kadar milletimiz tehlikesiz olsun. Ortak cumhurbaşkanı adayımız 6’lı masada belirlenecektir. Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü reisicumhur hem da herkesin reisicumhur olacaktır” diye niteleyerek konuştu.

Share: