Çifte infazın sanıklarına 2’şer sefer ağırlaştırılmış müebbet istemi

BURSA’da, Ömer Eğlence Sevgi’nin (45) umum bileğinden kesilerek, Yaşar Hitit’nin (53) üstelik esasen silahla vurularak öldürülmüş bulunmasıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Mevkuf Ömer Ö., Ramazan D., Ongun Yılmayan G. ve Selman İsmail E. üzerine ‘kasten öldürme’ suçundan 2’şer yol ağırlaştırılmış müebbet istemiyle savca hazırlandı.

Olay 16 Mayıs’ta Bursa’nın Gemlik ilçesinde meydana geldi. Yalova’ya revan Ömer Sefa Ilişik ve Yaşar Eti’den olgun alamayan aileleri, 14- 16 Mayıs’ta İl Güven Müdürlüğü’ne zayi başvurusunda bulundu. Sadakat ile Hitit için taharri çalışması başlatıldı. Bursa Jandarma Komutanlığı ekipleri birlikte Eti’nin çökertme telefonundan attığı gidişat ve çevresinde araştırı başlatırken, Gemlik ilçesi Narlı Mahallesi Hamamçayırı mevkisindeki ormanda 2 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı. Cesetlerin, Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde kuyumculuk yaptığı öğrenilen Ömer Sefa Sevgi ile İstanbul’da akaryakıt istasyonu sahibi Yaşar Hitit’ye ilişik olduğu tespit edildi.

SAĞ ELİ BİLEĞİNDEN KESİLMİŞYapılan incelemede Ömer Sefahat Merbutiyet’nin esen elinin bileğinden kesildiği, Yaşar Eti’nin de başında zırh yarası olduğu belirlendi. Camit bedenler, Gemlik Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın incelemesinin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Muş’un Tütsülü nüfusuna kayıtlı olan ve Çiftlikköy ilçesinde mücevhercilik eden Ömer Zevk Merbutiyet’nin vecibe meselesinden ayrımsız süredir tehdit aldığı ve bu nedenle bodur süre önceki ailesini Antalya’ya götürdüğü öne sürüldü. HUSUSI EKİP, 7 KİŞİYİ BELİRLEDİSoruşturma kapsamında İl Açıkgöz Komutanlığı Jandarma Cürüm Araştırı Timi ve değişik birimlerden oluşturulan özel takım, 7 kişinin ismine ulaştı. Ramazan D., Aydın’ın Didim ilçesinde kaldığı apart otelde; Ömer Ö., Selman İsmail E. ile R.Ç. Yalova’da; Ongun Yılmayan G., Yalova’nın Armutlu ilçesinde; S.Ö. ile Ş.Ö. ise Yalova’nın Çınarcık ilçesinde yakalandı. Şüphelilerin ocak ve iş yerlerinde yapılan aramalarda olayda kullanıldığı değerlendirilen 2 tabanca ile bu silahlara ilgili 79 kırcı fişek ele geçirildi.4 TUTUKLAMAİl Kurnaz Komutanlığı’nda sorgulanan şüphelilerden Ömer Ö., cinayetleri itiraf etti. Adliyeye irsal edilen Ömer Ö., Ramazan D., Mutlu Yılmaz G. ve Selman İsmail E., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak Bursa E Tipi Merbut Cezaevi’ne gönderildi. S.Ö. ve R.Ç., adli arama şartıyla Ş.Ö. ise ifadesinin alınmasının arkası sıra erkin bırakıldı.

Bursa Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca hesaplı sormaca böylelikle 4 maznun karşı ‘kasten öldürme’ suçundan 2’şer el ağırlaştırılmış müebbet hapishane cezası talebiyle iddianame hazırlandı. Sanıklar, Bursa 11’inci Alçak Ceza Mahkemesi’nde bilge karşısına çıkacak.

Share: