Cinayetten tıpkısı ay evvel Asya’dan para talip sakat sevgiliye ‘tehdit’ suçundan 6 kamer mapus

BURSA’da karşı uzaklaştırma kararı olmasına karşın, eski sevgilisi Asya Kaynak Üzümcü’yü (21), arkadaşı Alican Vergül (26) ile birlikte evine gidip kapıyı çilingir yardımı ile açtırdıktan sonra bıçaklayarak öldürüp, annesini ise kırıcı yaraladığı iddiasıyla yargılaması süren Oktay Hürmet (23), bu olaydan tıpkı ay geçmiş gailesiz kadını yıldırma yazar para istediği iddiasıyla hakkında açılan davada ‘yıldırma’ suçundan 6 ay hapishane cezasına çarptırıldı.

Görüngü, mart ayında Kestel ilçesi Vanimehmet Mahallesi Çeşme Sokak’ta meydana geldi. Oktay Hürmet, arkadaşı Alican Vergül ile alay malay, kendisinden hasrolunmak talip Asya Bulak Üzümcü’nün evine gitti. Saygı, çilingir yardımıyla kapısını açtırdığı eve girip eski sevgilisinin gelmesini bekledi. Oktay Hürmet, akşam ezanı saatlerinde eve mevrut Asya’yı bıçaklayarak öldürürken, kendisine hapsetmek talip annesi İfakat Evci’yi birlikte kırıcı yaraladı. Olay sonrası otomobile binip kaçan Oktay Hürmet ile arkadaşı Alican Vergül, Sakarya’nın Pamukova ilçesinde yakalanarak gözaltına makbuz. 4 yanlışlık kaydı olan Oktay Hürmet ile 1 suç kaydı kâin Alican Vergül, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Oktay Hürmet ile Alican Vergül karşı Bursa 6’ncı Bati Ukubet Mahkemesi’nde ‘Kasten âdem öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘Adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan ise 20’şer sene hapishane cezası istemiyle açılan davanın yargılanması bitmeme ederken, Oktay Hürmet evvel duruşmada cinayeti kıskançlık yüzünden işlediğini söyledi. Alican Vergül ise yöneltilen suçlamaları akseptans etmedi.CİNAYET ÖNCESİ MÜLK İSTEYİP TEHDİT ETMİŞ

Öte yandan Asya Bulak Üzümcü’nün, cinayetten 1 kamer evvel küçük ay ayında annesi İfakat Evci ile birlikte, borcu olduğu gerekçesiyle kendisinden servet isteyip zılgıt ettiğini öne sürdüğü Oktay Saygı’ten şikayetçi olduğu öğrenildi. Anket sonrası Oktay Hürmet için Bursa 5’inci Kısık Ceza Mahkemesi’nde ülkü açıldı. Bu suçtan tutuklanmadan yargılanan Oktay Hürmet, duruşmada kendisine yöneltilen suçlamayı kabul etmeyip beraatini temenni etti. Duruşmada tabir veren İfakat Evci ise cinayet öncesi kızını tehdit ettiğini söylediği sanığın cezalandırılmasını kâm etti. Kâin delilleri dikkate kayran duruşma heyeti, Oktay Saygı’e ‘tehdit’ suçundan 6 kamer mapushane cezası verdi.

Share: