Çorum Belediyesi, öz bünyesinde yetiştirip kestiği tahtası eksik ve tavukları, ihtiyaç sahiplerine dağıttı

Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünce yetiştirilen divane ve tavuklar, kesimhanede ten haline getirilerek 237 yardıma kadın aileye dağıtıldı.

Belediyeden yapılan mukayyet açıklamaya bakarak Baytar İşleri Müdürlüğü’nde yetiştirilen çokça sayıda kaşalot ve tavuk, Çorum Belediyesi Mezbahası’nda kesildikten sonraları Içtimai Arkalama İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerekseme sahiplerine ulaştırıldı.

Açıklamada görüşlerine saha verilen Şehremini Halil İbrahim Aşgın, toplumsal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahibi aileleri desteklemeye çalıştıklarını bildirdi.

Veteriner İşleri Müdürlüğünce yetiştirilen embesil, tavuk üzere hayvanların geçmişte satışa çıkarıldığını belirten Aşgın, “Örgensel yöntemlerle yetiştirdiğimiz tavuk ve kazlar, 273 ailenin sofrasını süsleyecek. Yetiştirdiğimiz tavukları ve kazları kıymak hesabına maddi durumu ongun sıfır, belirlediğimiz ailelere ulaştırmayı henüz makul bulduk. Gelişigüzel fırsatta gerekseme sahibi ailelerimizin beraberinde olmaya çalışıyoruz. Tavuk ve kazların itilaf ve paketlemesini Halk-Vücut Kombinamızda gerçekleştirdik. Toplumsal Müzaheret İşleri Müdürlüğümüze bağlık ekiplerimiz da dağıtımını yaptı. Yaratıcı belediyeciliği herhangi bir anlamda gerçekleştirmeye çaba ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: