Çorum’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Çorum’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları, eşkâl ve ilçelerde planlı çelenk yer törenleriyle başladı.

Osmancık ilçesinde 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı zımnında Ilçebay Ayhan Akpay ve Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona aziz törenin ardından Hükümet Konağı’ndan Osmancık Belediyesi’ne büyüklüğünde Cumhuriyet Yürüyüşü yapıldı. Törene Osmancık Cumhuriyet Savcısı Yunus Dönmez ile daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Laçin Kaymakamı Bulak Becerikli ve Belediye Başkanvekili Ahmet Yiğitler bile Laçin Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Tören, ocumak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Kargı Kaymakamı Taha Soydaş ve Kargı Şehremini Zeki Rahat üstelik Kargı Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Törene İlçe Inanma Amiri Tasavvur Özdoğan, İlçe Açıkgöz Komutanı Üsteğmen Yunus Emre Yılmaz ile siyasal partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Share: