Çorum’da zımni kurye operasyonunda 7 güç tutuklandı

Güvenlik Umumi Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Uğraş Daire Başkanlığı koordinesinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Edimsel Düzenleme-Terörizmin Finansmanına Fon Mizan faaliyetlerinin deşifresine müteveccih; büyüklük genelinde yapılan “Gazi Turgut Aslan Hafi Kurye” operasyonu çerçevesinde, Çorum’da gözaltına alınan 10 zanlıdan 7’si tutuklandı.

Çorum Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Idarehane Müdürlüğü ekipleri vasıtasıyla yapılan fiziksel ve teknik çalışmalar sonucunda terör örgütünden kopmaları geciktirmek ve teşkilat üyeleri arasındaki sadakati çoğaltmak üzere banka ve kargo şubeleri üzerinden kartsız şekilde teşekkül üyelerine yıldırı finansmanı sağlandığı, teşkilat üyeleriyle toplantılar düzenlendiği tespit edildi. Sabahleyin saat 06.00’da 10 bed isim ve şahıslara ilgilendiren 14 ikamet ve işyerine müteveccih yapılan senkronik işler sonucunda; şüphelilerin üzerinde, tevakkuf ve işyerlerinde yapılan adli aramalarda 16 adet cep telefonu, 3 sayı Hard Disk(HD), 16 sayı sim deneyli, 2 Bin 235 Türk Lirası, 275 Euro ile 148 nüsha örgütsel dijital döküman ele geçirildi.

Operasyonda gözaltına alınan 10 zanlıdan 7’si sevk edildikleri mahkeme vasıtasıyla tutuklanırken, 3 zanlı ise adli kontrol gibi erkin bırakıldı. – ÇORUM

Share: