Cubiti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı heyetinden Rektör Çiftçi’ye ziyaret

Cubiti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanlığı heyeti, işbirliği çerçevesinde temaslarda yatmak amacı ile Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Fellah’yi ülfet etti.

Cibuti Yükseköğretim ve Araştırı Bakanlığı ile Çankırı Karatekin Üniversitesi arasından yapılan ve mufassal süredir bitmeme eden işbirliği çerçevesinde bilgi birikimi ve imkanlarını Cibutili öğrencilere aktarılıyor. Cibuti Üniversitesi’nden mezun olan liyakatli öğrencilere sunulan yurtdışı terbiye bursu ile faziletkâr lisans eğitimi alması planlanan öğrencilere ilişik temaslarda olmak amacıyla Cubiti Yükseköğretim ve Araştırı Bakanlığı heyeti, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Ekinci’yi mülakat etti.

Bakan Danışmanı Dr. Fahmi Ahmed Mohamed, Türkiye’de ayrımlı konularda işbirliği yaptıkları 3 üniversiteden biri olan Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin öğrencilere sunduğu eğitim kalitesinden ve imkanlardan sonuç etap kıvançlı olduklarını ve ati akademik yıl için tahminî 60 öğrenciyi erdemli lisans eğitimi amacıyla göndermeyi istek ettiklerini dile getirdi. Ziyarette ayrıca bulunan öğrencilere ilgilendiren aynı istimara yapılarak Cibuti Cumhuriyet’inin öğrencilerden beklentilerine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Rektör Rençper, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin mektepli odaklı tıpkı eğitim bilimi anlayışı benimsediğini ve öğrencilere verilen imkan fırsatların geliştirilmesi için daim çalışmaya devam ettiklerini belirterek Cibuti ile işbirliğinden ve burs almaya türe kazan öğrencileri Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne akseptans etmekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti. Ülfet misafirlere bağış arz edilmesi ile sona erdi. – ÇANKIRI

Share: