Cumayeri’nde acil katabolizma kararı alınan yerler yıkılıyor

Minval üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğündeki depremden etkilenen Cumayeri ilçesinde 3’ü cami 23 bina üzere acil yadımlama kararı imdi. Yadımlama kararı çıkan camilerle yıkıma başlanıldı.

Düzce’de binaların tayin çalışması devam ederken ivedi katabolizma kararı çıkan binalar ekipler tarafından derakap yıkılıyor. 5,9 büyüklüğündeki depremden etkilenen Cumayeri’nde 23 bina üzere ivedili yıkım kararı verildi.

Ekipler ilçede ilk olarak camilerden başladı. Kıran Camisinde yadımlama çalışmaları başladı. Zelzele geçmiş saatlerinden beri halkın yanı sıra olan Cumayeri Şehremini Mustafa Koloğlu, ilçedeki tamam çalışmaları yakından izleme ediyor. İlçede ivedi yadımlama kararı sunulan 3 cami ile yıkıma başladıklarını meni eden Belediye Reisi Mustafa Koloğlu, “Meydana mevrut sarsıntı sonrası Cumayeri merkezde ağır sıklet hasar almış olan 3 kesim camimiz vardı. Bu camilerden ilki olan Bucak Camimizi şu anda yıkıyoruz. Cumayeri ilçemizin tamamında 23 kesim hasarlı binamız var. Bunlardan 3 tanesi Bucak, Ayşe Dokuz Canlı ve Ölçülü Mahalle camilerimiz. Bu 3 camimizle ilişkin ivedili yıkım kararı alınmıştı bunlardan ilkini burada gerçekleştirdik. İnşallah; Belde, Şehircilik ve İklimlendirme Bakanlığımız, Din İşleri Başkanlığımız, AFAD ve halkımızın desteği ile gelişigüzel bu camilerin adına elan güzellerini aynı zaman evvel yapmaya çalışacağız. Tığ konunun takipçisiyiz Bakanlarımızda burada bayram verdiler benzeri an ilk yerine yenilerini yapacağız” dedi. – DÜZCE

Share: