Cumhur Reisi Yardımcısı Oktay, Sivas’ta esnafı konuşma etti Açıklaması

Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, Sivas’ta esnafı görüşme etti.

Oktay, değişik programlara süzülmek amacıyla geldiği kentte Atatürk Caddesi’ndeki esnafa ziyarette bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.

Çay ocağında açıklamalarda kâin Oktay, tafsilatlı zamandan beri Sivas’a gelip vatandaşlarla hasbihal etmeyi arzuladığını söyledi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileten Oktay, “Sivas ile ait milletvekillerimiz, uray başkanımız, valimiz, il başkanımız ve tüm ihvan banal haddinden fazla çetin çalışıyorlar. Sivas’ta kontak, el birliği, el birliği büyük, bunun de bereketi geliyor ve Sivas’a bakım kendisine yansıyor.” dedi.

Oktay, Sivas için ellerinden gelen hangi varsa yapmaya amade olduklarını anlatım ederek, Samsun-Sivas şimendifer hattıyla ilgili üstelik yapılabilecek hangi varsa yapacaklarını vurguladı.

Sivas’ın ulaşımda hem kara yolları hem çipo yolları hem birlikte hava yolları anlamında esas merkezlerden biri olduğuna dikkati çeken Oktay, “Ayrıca kısmet olursa özellikle geri hizmet taşımada sanayi boyutunda asıl merkezlerden, munsap noktalarından birisine dönüşecek, dönüşmeye bile başladı elhak. Bu, Sivas’a gelişim ve aldatmak yerine üstelik dönecek.” diyerek konuştu.

Kentte eskimemiş tıpkı kombinasyon sanayi bölgesinin hazır olduğunu dile getiren Oktay, “Yatırımlar başlamış durumda ve bu de 40 bin nefis ilave istihdam olarak Sivas’ımıza dönecek yani bunun anlamı şu: 40 bin gencimize ve harıldamak isteyen, faaliyet yaşında olan insanımıza memleketinde mücahede imkanı sunacak. Zımnında biz bunu alelhusus kamçılamak istiyoruz. Hem ilimizin kalkınmasına katkı vermiş oluruz hem da gençlerimiz zat ilinde çalışmış peki.” ifadelerini kullandı.

Oktay, 65 yaşını sabık hiçbir vatandaşın ele ayağa düşmemesi gerektiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yani tek şekilde başkasından yardım beklememeli. Cesamet bu anlamda üzerine düşeni sosyal yardım olarak vermeli. Zımnında bizim yaptığımız bu. Karı eş ayrımı yapmadan gelişigüzel türlü katkıyı vermeye çalışıyoruz ve bunu sizin dile getiriyor olmanız bu anlamda iyicene bire bir husus. Takkadak o birlikte değil, esenlik hizmetleri anlamında, alelhusus alelhusus engelliler anlamında eğer benzeri tartı varsa sizin hastaneye değil, doktorun sizin ayağınıza geliyor olması, özellikle alelhusus yatalak hastalarımız amacıyla… Biz dahi ne imkanlar varsa bunu yansıtıyoruz.

Bizim amacımız evlatlarımızın, vatandaşlarımızın yanında olmak. Içtimai izzet olmanın gereklerini namına getiriyoruz.”Share: