CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ‘MAHALLE BİZİM, GENÇLİK BİZİM PROGRAMI’NDA KONUŞTU

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’de YANLIŞSIZ Öğür Cahillik Kolları’nın düzenlediği ‘Mahalle Bizim, Gençlik Bizim Programı’na katıldı. Malatya Şekil Kapalı Spor Salon’unda düzenlenen programda Cumhur Reisi Erdoğan gençlere hitap etti. Programa katılan çoluk çocuk, kamer-zahir ve DOĞRU Parti’nin bayraklarıyla Erdoğan’a tezahüratta bulundu. Burada konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Mahalle Bizim, Gençlik Bizim’ kampanyasının kapanış toplantısına katılmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Bugüne kadar 81 iklim ve 900 ilçede yapılan kampanyayla 3 bin 500 Mahalleye ulaştıklarını tamlayan Erdoğan, ‘Hakkari’nin Bulak Mahallesi’nden, Edirne’nin Yer Mahallesi’ne, Antalya’nın Finike Mahallesi’nden Sinop’un İncedayı Mahallesi’ne, Erzurum’un Lalapaşa Mahallesi’nden İzmir’in Erzene Mahallesi’ne büyüklüğünde ülkemizin ciharıyek yanında 150 bin gencimiz ‘mahalle bizim toyluk bizimdir’ dedi. Birileri ‘SELIM Fırka’bile gençlik yok’ diyor. E gençlik burada. Gençlerimizle benzeri araya geldiğimizde bizim dahi gönlümüz gençleşiyor, ruhumuz gençleşiyor? dedi.

2023 yılında eskimemiş zaman vizyonunun başlayacağını ve bakir döneme ‘Türkiye yüzyılı’ adını verdiklerini rapor eden Reisicumhur Erdoğan, ‘Türkiye beniz yılının ilhamı de, sahibi dahi, geleceği üstelik sizlersiniz. Sizler olur bu yüzyılın gençliğisiniz. Siyaseti manipüle ettikleri sosyal iletişim araçları mecralarındaki cılız gürültülerden aldıkları sufleleri tekrarladıkları sanki ağız dalaşı programlarından kendi kendilerine kadın güvey oldukları toplantılardan ibaret sananlar gelsinler Malatya’daki bu koca spor salonuna baksınlar. Biraz önce şişko açılış töreni yaptığımız meydana baksınlar. Gençlerimizle tıpkısı araya geldiğimiz şu salona baksınlar. Tığ yemeden içmeden seçimden seçime millete revan bir tümen asla olmadık. Bizim üzere milletimize hizmette güzeşte seçme günümüz seçme günüdür. Bizim için ülkemize nişane kazandırmakla geçen her günümüz seçme günüdür. Bu anlayışla seçimlere, milletimizle devir restorasyon vesilesi adına bakıyoruz’ diyerek konuştu.

‘ORDUYA BU YAKIŞTIRMALARIN BEDELİ ÖDENECEKTİR’

Milletin kendisi amacıyla tuğla konusunda tuğla koymayana izin vermeyeceğini ve birilerinin kendisini aldattığını tamlayan Erdoğan, şöyle konuştu:

‘Milletimiz ülkenin gelişmesi, kalkınması, büyümesi için çalma dökmemişe eyvallah etmez. Birileri kendini aldatıyor. Açgözlü tavuk kendini buğday ambarında sanırmış. Milletimiz FETÖ’cülerle benzin istasyonlarında hamburger yemek üzere on bin kilometre kez gidenlere beniz vermez. Milletimiz darbecilerle anlaşıp tankların arasından sıvışan korkaklara emaneti doğrulama etmez. Milletimiz terör örgütlerini kazıyıp atarak huzurunu garanti altına almamış olana sefer açmaz. Alelhusus alelhusus terör örgütleriyle dal kolalama yürüyene, onların diliyle konuşana, onların değirmenine su taşıyana bırakın destek olmayı, gerekirse dünyayı başına yıkar. Gençler; benim orduma, benim ordumun askerine hakaret fail, hürmetsizlik eden, bu malum esas muhalefetin ve diğerlerinin hiçbirine bu ülkede Allah’ın izniyle evvel seçimlerde dersini yeryüzü güzelce şekilde verecektir. Ordumuza bu yakıştırmaların bedeli ödenecektir. Yargıda bu işin hesabını verecekler. Üzerlerine üzerlerine gidiyoruz, gideceğiz. ve bunları böyle meydanı abes tezyit etmek vasıtasıyla bu vazıh istediğiniz kabilinden dolaşın diyemeyiz. Tıpkı çağ önceki bizleri bu topraklardan kazıyıp kovmak isteyenlere alın verdiğimiz milli mücadeleyi dişimizle, tırnağımızla kazandık.’

‘GENÇLER BİZ SİZE SEVDALIYIZ, BU MİLLETE SEVDALIYIZ’

Türkiye’ye akıbet 20 yılda kazandırılan herhangi bir eserin ve hizmetin gerisinde balaban azim, kararlılık ve çabalama olduğunu anlatan Erdoğan, ‘Eski Türkiye güzellemesi yapanların bir tane derdi o dönemlerin kaosundan kargaşasından, yokluğundan, yoksulluğundan yararlanma ediyor olmalarıdır. Demokrasisi çorlu, adalet ve özgürlük alanları kapalı, ekonomisi algın, zenginlik düzeyi vurdumduymaz, itibarı bağan aynı Türkiye talip bu ülkenin de bu milletin bile sevdalısı imkânsız. Gençler, biz size sevdalıyız, bu millete sevdalıyız. Düşünce ve idrak sahibi tümce 20 sene 30 sene öncesinin Türkiye’siyle bugünkü Türkiye arasındaki asırlık farkı görür, akseptans ayar. Çoluk Çocuk bunun için diyoruz ki dününü bilmeyen bugününü anlayamaz, geleceğini üstelik göremez. Türkiye’yi bugünlere getirirken gerçekleştirdiğimiz rastgele devrimle dışarıda ve içeride yıllardır tıkır tıkır işletilen zorlu çok oyunu bozduğumuz için başımıza bunca işlemler geldi. Vesayetle savaş edip da milletin desteğiyle bunu kazanan bir tane siyasi grup biziz biz. Birileri kahvesini yudumlarken darbeye maruz kalıp bile gece sabaha dönmeden milletimizle gelişigüzel on binler Atatürk Havalimanı’nda bunları akamete uğrattık. ve Liderine sahip çıkan bir cahillik vardı orada. Ayrılmadılar, sarp durdular. Seçkin tarafından yıldırı örgütünün amansız saldırısına uğrayıp de milletimizle birlikte hepsini de sınırlarımızın dışına püskürten tek idare biziz. Hesaplı tetikçilerin önümüze kurduğu sayımsız tuzağı milletimizle alay malay söküp atan tek takım biziz. Türkiye’yi içine sıkıştırılmaya çalışıldığı cendereden milletimizle birlikte kurtarıp dünyanın bildirme iddialı ülkeleri arasına çıkartan biziz. Kendisi prangaya vurulmaya çalışılan benzeri ülkeyi dünyadaki mazlumların ve mağdurların umudu haline getiren gine biziz. Ülkemizin sonuç 20 yılı takkadak yüzyıllık yayın ve hizmetlerin inşasıyla değil tıpkısı zamanda bin almanak istiklal ve encam mücadelesinin yükseğe taşınmasıyla üstelik tarihe geçecek tıpkısı dönemdir’ şeklinde konuştu.

SELIM Tümen’nin güçlenmesi, büyümesinin milletin cesaret, erinç, bolluk içre geleceğe yürümesi anlamına geldiğini dile getiren Erdoğan, SELIM Tümen’nin kaderiyle milletin kaderinin bütünleştiğini vurgulayarak herkesi seçimler üzere çalışmaya çağırma etti.

Share: