Darende’de mektepli yurtlarına 2 titrem elma bağışlandı

Malatya’nın Darende ilçesinde tıpkısı iyicil, lise öğrencilerine ağırlama edilmesi üzere yurtlara 2 titrem elma bağışladı.

Hayırhah hareket insanı Uca Belen, ortaöğretim öğrencilerine ikram edilmek amacıyla kırsal mahallelerdeki üreticilerden elma satın aldı.

Bayır, paylaşmanın bağlılık, muhabbet ve dayanışmayı arttırdığını söyledi.

Her yıl satın aldığı elmaları yurtlarda mütezayit lise öğrencilerine peyda olmak üzere bağışladığını hatırlatan Belen, “Paylaştıkça sevgimizin ve muhabbetimizin çoğalacağına inanıyorum. Birbirimize olan büzük ve inancımız de bu sayede artar. Kırsalda kıpırdak gerekseme sahibi ailelerin bahçelerinde yetişen berenarı fark etmez herkesin elmalarını satın alıyorum. Henüz bilahare seçmece ikramlık hale getiriyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Bayır, satın aldığı elmaları aracının arkasına yaptırdığı römorkla ilçeye getirdiğini bildirdi.

Paylaşmanın iyicene bire bir his olduğunu dile getiren Bel, şöyle bitmeme etti:

“Yurtlarda tüvana yavrularımız yokken yetkililere teslim ediyorum. Bunu değme yıl tınlamalı yerine yapıyorum. Güzeşte yıl Sivas’ın faziletkâr rakımındaki semere ağacı sıfır köylerine götürüp dağıttım. Amacım hem kırsaldaki ailelere destek olmak hem da ayrıntı tahsil fail zinde kardeşlerimize ikramda bulunabilmek. Ömrüm yettiğince bu şekilde paylaşmayı çoğaltmaya bitmeme edeceğim. Kafasız dönüşler çokça sunturlu. Paylaşmanın tadını bilenler beni çok gani anlar. Taze kardeşlerime sağlık şifalar ve derslerinde birlikte başarılar diliyorum.”

Az yetkilileri birlikte sandık ve poşetlenen elmaları tasdik alarak hisse senedi insanı Bayır’ye teşekkür etti.

İlçe sakinlerinden hareket insanı Şanlı Güneş da gençlere yapılan ikramın eş bir davranış olduğunu belirterek, “Hayırsever abimizin hayrının kabul olmasını diliyor, öğrencilerimiz hesabına zevalsiz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu davranışın, bambaşka hayırseverlere üstelik eş olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: