Denizli Merkezefendi’de Yabancı Araç ve El Sanatları Ağırşak Kayıtları Başladı

Denizli Merkezefendi Belediyesi vasıtasıyla verilecek olan on farklı branştaki ağırşak kayıtları başladı. Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “İlçemizin kültüre, sanata ve eğitime ilgisi çokça faziletkâr. Bizler de bu doğrultuda icraat gerçekleştiriyor, bir nice alanda ağırşak açıyoruz” açıklamasını yaptı.

Denizli Merkezefendi Belediyesi, talepler doğrultusunda ilçenin bir nice mahallesinde vatandaşa ücretsiz ağırşak imkanı sunacak. Merkezefendi Belediyesi eliyle iğne oyası, örgü, foto, dikiş, fen, okuma ve yemeni, kaneviçe, lif pili, putrel, A1 ve A2 İngilizce olmak amacıyla toplam on branşta eğitim bilimi verilecek.

El sanatları kursları Karahasanlı ve Gerzele Ağırşak Merkezleri, Muratdede, Sevindik, Gümüşçay, Sümer ve Merkezefendi Eş Çocuk Yaşam Merkezleri ile Merkezefendi Ekin Merkezi’nde verilecek.

İngilizce kursları ise Muratdede Avrat Bala Hayat Merkezi, Karahasanlı Kurs Merkezi ve Eşkal Kütüphane’üstelik; okuma ve yazma kursları Merkezefendi ve Muratdede Eş Bala Hayat Merkezleri’nde verilecek. A1 ve A2 seviyesindeki İngilizce kursuna Merkezefendi sınırları içre ikamet fail 10 gözyaşı ve eğin vatandaşlar başvurabilecek. Başvurular ağırşak merkezlerinden yapılacak.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan açılacak kurslara ilişkin, “İlçemizin kültüre, sanata ve eğitime ilgisi çok efdal. Bizler da bu doğrultuda icraat gerçekleştiriyor, birçok alanda kurs açıyoruz” dedi.

Share: