Denizli OSB’de ‘Görev ita ve delegasyon’ eğitimi verildi

Denizli Birleştirme Uran Bölgesi (OSB) Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu ‘Görev ita ve delegasyon eğitimi’ gerçekleştirildi.

Kesim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Görev ödeme ve delegasyon eğitimi’ ile katılımcılara makul delegasyonun yapılması, iş paylaşımı ve sorumlulukların belirlenmesindeki etkenler ve delegasyon süreçleri konusunda bilgiler verildi. Denizli Kombinasyon Endüstri Havza Müdürü Ahmet Taş eğitime önem verdiklerini belirterek, “2022’nin son ayına girdiğimiz bu günlerde eğitimlerimiz başarı ile devam ediyor. 2023 yılı içinse şimdiden çalışmalara başlayarak planlarımızı programlarımızı oluşturduk. Lüzumlu öz personelimize gerekse Denizli Organize Endüstri Bölgesinde düzlük düzlük firma çalışanlarına birbirinden iddialı eğitimlerle, yoğun komple ayrımsız sene bizleri bekliyor” dedi.

Kurumsal işleyişin başarısının, aksiyon ve sorumlulukların akıllıcasına, durumunda ve bir zamanlar sunu dolgunca şekliyle yürütülmesine ilişkin olduğunu ve bundan etraf profesyonel bir yöneticinin, muayyen iş ve sorumlulukları personeline devredeceğini belirten Taş; “Yöneticiler iş hayatında zirveye ulaşırken katiyen bekâr akıntı etmezler. Hepsinin kendine göre ayrımlı amaçları ve iş tarzları vardır. Liyakatli yöneticilere bakıldığında özen calip geçmiş husus hepsinin yetkilendirme becerilerinin kayırıcı düzeyde olmasıdır. Yetki devri yöneticinin yetkilerini ast kademedeki yöneticilere havale işlemidir. Fakat yetki aktarmak mukavemetli tıpkı süreçtir. Ancak bitirme aktarmak insanların motive olması ve gelişmesi üzere yeryüzü bereketli yoldur. Bu terbiye çerçevesinde katılımcılar, bitirme devrinin ne olduğunu, ilgi edilmesi gerekenleri öğrenecek aksiyon yükünden kurtulmanın ve elan randımanlı iş yapmayı belirleyeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Katılımcıların sargı ve alakayla dinledikleri eğitim böylecene soru cevaplar bölümüne geçilerek yapılan lokma pekiştirildi. – DENİZLİ

Share: