Denizli’de değme devir 17 bin öğrenciye ücretsiz aşındırmak

Milli Yetişek Bakanlığının sağladığı imkanlarla Denizli’bile 17 bin 165 öğrenci, ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

İl genelindeki okullarda eğitim gören pansiyonlarda artan ve eksiksiz kademelerdeki taşımalı sistemde yetişek gören 17 bin 165 öğrencinin yemeği, site genelindeki mesleki ve teknik rum liselerinde hazırlanıyor.

Gece saatlerinde hazırlanmaya başlanan yemekler, okul ve pansiyonlara ulaştırılıyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Süleyman Ekici, Duyma-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Beceri Anadolu Lisesi’ne giderek incelemelerde bulundu.

Ekici, yaptığı açıklamada, nezaret tarafından kentte taşımalı yetişek işleyen okullar ile pansiyonlu okullarda günlük ortalama 17 bin öğrenciye yunak yemek verildiğini söyledi.

Pansiyonlu okullarda bile yemeklerin günlük 3 defa şeklinde devam ettiğini anlatan Ekici, “Bakanlığımız eğitimde okazyon eşitliğini herhangi bir geçen devir elan bile güçlendiriyor. Bakanlığımızca öğrencilerimize verilen ücretsiz kemirmek hizmeti dahi önemli bire bir destek programıdır. Öğrencimizin zinde bireyler yerine yetişmesi adına çığır liselerimizdeki kemirmek üretimini temiz ortamlarda yaparak sıcak ve lezzetli şekilde meslek yemekhanelerine ulaştırmaktayız. ” diye konuştu

Share: