Depremde annesini kaybeden 6 yaşındaki Naz’ın annesinin ikizi teyzesine ‘anne’ diye niteleyerek seslenmesi yürekleri sızlattı

Depremde annesini kaybeden 6 yaşındaki Baylanlık’ın annesinin ikizi teyzesine ‘temel’ diyerek seslenmesi yürekleri sızlattı

Annesinin ikizine “ana” dedi

Enkazdan 36 saat sonraları kurtarılan 6 yaşındaki Şımarıklık yaşadıklarını anlattı

BİTLİS – Hatay’üstelik yıkılan binanın enkazından 36 saat sonraları çıkarılan ve bütün ailesini kaybeden 6 yaşındaki Naz Yaman, annesinin tek husye ikizi olan teyzesine ‘esas’ diyerek seslenmesi yürekleri sızlattı.

‘Asrın Felaketi’ olarak adlandırılan Kahramanmaraş’ta meydana mevrut depremlerde binlerce bina yerle tıpkısı olurken, binlerce kişinin hayatını kaybettiği 10 ilde taharri kurtarma çalışmaları ise devam ediyor. 6 Şubat tarihinde saat 04.17’de 7.7 kadar meydana mevrut ilk depremde Hatay’ın Odabaşı Mahallesi’nde kâin benzeri binada hareketli ve depreme uykuda yakalanan 6 yaşındaki Şımarıklık Kumarhane ile esas Baylan, cet Öner ve abi Beyazıt enkazda kaldı. İstanbul Ataşehir Belediyesi ekipleri marifetiyle kontrol istirdat çalışmalarının olduğu binanın enkazında 36 saat sonraları 6 yaşındaki Baylanlık, sağ adına kurtarılırken ailesi ise ayrımsız enkazda hayatını kaybetti.

Minik Baylanlık’ın annesinin ikizi olan ve Bitlis’in Tatvan ilçesinde dinamik teyze Cemile Coşkun ise depremin arkası sıra çabucacık Hatay’a gitti. Kız kardeşi, eniştesi ve yeğeninin ölüm ettiğini duyan Ateşli, büyük sıkıntı yaşarken 6 yaşındaki yeğeni Zenginlik’ın enkazdan iyi adına çıkarılması ise kendisini bir nebze olsun sevindirdi. Baylanlık’ın enkazdan çıktığı dakika annesine haddinden fazla mümasil teyzesi Coşkun’u görür gözsüz ‘asıl’ diyerek boynuna sarıldığını söyleyen Cemile Coşkun, minik Zenginlik’ın hastanedeki tedavisinin arkası sıra Tatvan ilçesindeki evine getirerek hizmetçi yapmak istediğini söyledi.

İhlas Bili Ajansına mütekellim 6 yaşındaki Naz Zeki, yer sarsıntısı çabucak yaşadıklarını anlatarak, hayatını kaybeden annesi için ‘annem uyudu’ sözlerini kullanması yürekleri sızlattı. Minik Zenginlik, “Annem bana hiç patırtılı vermiyor ve sürekli gözü kapalıydı. Temel ve babamın telefonunun çaldığını duyuyorum amma telefonunu göremediğim için açamıyordum. Abimi ve babamı on paralık görmedim, yalnız annemin yanındayım. Amma annem da hiç uyanmıyordu. Sürekli annemi çağırıyordum ama annem beni hiç duymuyordu. Ben annemi uyandırıyordum amma uyanmıyordu. Beni Hüseyin abi kurtardı. Annem şu an mezarda toprağın altında ve uyudu. Annemin gelmesini istiyorum. Gelmezse çokça üzülürüm” diye niteleyerek konuştu.

“Acımız çokça büyük”

Yeğeninin enkazdan yarar sokak ‘esas’ diye niteleyerek boynuna atladığını belirten ana yarısı Cemile Ateşin ise “Acımız çok iri. Allah ölenlerin hepsine rahmet eylesin. Fen aldığımız kabilinden Hatay’a gittik. Kız kardeşim, yeğenim ve eniştem memat etmişti. Yeğenim Naz tek salim namına kurtuldu. Bilcümle ölmüşlere rahmet diliyoruz. Acımız yoz çokça şişman. Naz enkazdan yarar çıkmaz beni önceki gördüğü antlaşma annesi sandı. ‘Ana’ diye niteleyerek boynuma atladı. Bana ‘yaşıyor musun’ diye sordu. Kul evet kızım yaşıyorum dedim. Sözün bittiği yerdeyiz. Zenginlik’ı kendimle Tatvan’a getirdim ve yeğenimi hizmetçi edinmek istiyorum. Nazlı benim ikizim ve aynı elmanın iki yarısı gibiydi. Çokça üzgünüz, anlatacak kelimelerimiz bulunmayan. Baylanlık enkazdan çıktıktan bilahare sonsuz yanımdaydı. ‘Asıl beni götür’ dedi. Hatta Naz’a babaannen ve deden bile var onlarla yüzmek mı yoksa benimle katılmak mi istiyorsun diyerek sordum. Bana ‘temel seninle karışmak istiyorum’ dedi. Şu an bensiz tıpkısı yerde duramıyor” şeklinde konuştu.

“Teyze namına değil annesi namına seçme konuda yanı sıra olacağım”

Elinden geldiği kadarıyla Zenginlik’a analık yapmaya çalışacağını dile getiren Coşkun, “Besleme kazanmak istiyorum hep yanımda olsun. Gelişigüzel konuda temas ant benzeri teyze kendisine değil de temel namına yanındayım. Bana ‘ana’, eşime dahi ‘cet’ diyerek hitap ediyor. Hatay’üstelik evleri yıkıldı, bende ona ayrımsız akort kurmak istiyorum. Allah hep hayırsever insanlarımızdan razı olsun. Rabbim kilolu bukağılık verdiği sürece Şımarıklık’a haddinden fazla iyice aynı yetişek vereceğim. Okula birlikte göndereceğim. Yalnız istiyorum kim benim yanımda olsun ona sahip çıkayım. Annesi benim canım, ikizim, kardeşim. Şımarıklık haddinden fazla akil tıpkısı çocuk seçme şeyi haddinden fazla evire çevire anlıyor. Rabbim bizlere dobra genç erkek eylesin” dedi.

Share: