Depremzedelerin Bilecik’te tedavileri bitmeme ediyor

Depremzedelerin Bilecik’te tedavileri devam ediyor

234 depremzedenin 227’sinin tedavisinin tamamlanarak taburcu edildi

BİLECİK Bilecik’e gelerek Yetişek Araştırma Hastanesi’ne hareket bölgesinden getirilen 234 depremzedenin 227’sinin tedavisinin tamamlanarak taburcu edilrken, 7’sinin tedavisi bitmeme ediyor.

Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, sarsıntı bölgesinden Bilecik’e gelerek Eğitim Araştırma Hastanesi’nde otama gören hastaları ziyaret etti. Adıyaman ve Kahramanmaraş’tan mevrut 72 yaşındaki İsmihan Y., 57 yaşındaki Ömer D., 13 yaşındaki Sinem Ç. ve aileleri ile mülaki Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya ve eşi Nurten Kızılkaya geçmiş olsun dileklerini iletti.

Doktorlarla alay malay hastaları görüşme eden Vali Kızılkaya, “Kavim namına yaralarımızı beraberlik ile saracağız. Bugünleri birlikte atlatacağız. Şehrimizin umum imkanları depremzede vatandaşlarımız üzere seferber reşit durumda. Bilecik’imize gelen cemi depremzedelerimizi arz dolgunca şartlarda bastırmak, ibate etmek ve başta keyif gelmek amacıyla parçalanmamış ihtiyaçlarını eksiltmek üzere himmet ediyoruz” diye hareket bölgesinden Bilecik’e gelerek hastanelere müracaat özne 234 depremzede vatandaşın 227’sinin tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiğini 7’sinin ise tedavisinin devam ettiğini belirtti.

Share: