Dinç horozlar bakir sezona iddialı hazırlanıyor

– Güre horozlar yıpranmamış sezona iddialı hazırlanıyor

DENİZLİ – Eskimemiş sezonda TFF U19 Elit B Ligi’nde savaş edecek olan Denizlispor, eskimemiş sezon hazırlıklarını Ustalık Sorumlu Gökhan Asıl nezaretinde sürdürüyor.

Yeni sezonda Seçkin B Ligi’nde art ortalık için savaş edecek olan Denizlispor grubunda; Adanaspor, Afjet Afyonspor, Altay, Ankara Keçiörengücü, Balıkesirspor, Bandırmaspor, Bodrumspor, Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Çaykur Rize A.Ş., Esenler Erokspor, Eskişehirspor, Eyüpspor, Gençlerbirliği, Kocaelispor, Manisa Futbol Kulübü, Pendikspor Futbol A.Ş., Sakaryaspor A.Ş., Tuzlaspor A.Ş., Yılport Samsunspor takımları ile savaş edecek.

Ligi ve yıpranmamış sezon hazırlıklarını değerlendiren yeşil siyahlı takımın Maharet Sorumlusu Gökhan Töz, kullanılmamış sezon hazırlıklarının gayet bereketli geçtiğini vurguladı. Köken, “Şu esas büyüklüğünde 34-35 antrenmana yakın egzersiz devamlılığımız var. Hem fiziksel anlamda hem dahi taktiksel anlamda adım adım toparlıyoruz. Ekip bu sene 20 takımlı olamaz. Güzeşte sene 36 takım karşılaşma oynanmış ayrımsız loda vardı. Ama deminden 20 takımlı ayrımsız ekip var. Onar takımlı iki gruba ayrılacak. Dokuz kokuz çift devreli loda usulü oynanacak. 18 karşılaşma oynanacak. Maç sayısı anlamında geçtiğimiz yıllara göre sayı beş altı. Bağımlı bu dallar aksiyon çağında ne büyüklüğünde çok maç oynarlarsa o kadar mebzul. Bu nedenle bu açığı hazırlık maçları ile kapatmaya çalışacağız” dedi.

“A takıma giden aktör tıpkısı daha dönmemeli”

Kullanılmamış mevsim hazırlıkları çerçevesinde Yeşilçınarspor ile oynanan karşılaşmada takımın son halini rüyet imkanı bulduklarını belirten Ana “İstediklerimiz var, gösterdiklerimiz var, yapmaya çalıştıklarımız var. Alt yapılar şampiyon olma, kupa edinim yerleri değildir. Zir yapılarda rüçhan garaz A takıma bereketli oyuncular çevirmek olmalıdır. A takıma vereceğiniz oyuncu bütün oyuncu kendisine A takıma gitmeli. Revan oyuncu bir elan gelmemeli” diye konuştu.Share: