Diyarbakır haberi | Diyarbakır’daki genç erkek nöbetine 5 ocak henüz katıldı

DİYARBAKIR’üstelik, yıldırı örgütü PKK marifetiyle kaçırılan çocukları amacıyla HDP binası önünde çağa nöbeti markajcı ev sayısı, Kayseri’den 1, Kırklareli’den 1 ve Muş’tan bile 3 ailenin gelmesiyle 309’a yükseldi.

Terör örgütü PKK vasıtasıyla çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Ilkgüz 2019’da Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde bala nöbetine başladı. 1116 gündür sürdürülen nöbette bugüne kadar 38 aile, çocuklarına kavuştu. Eş sayısı; 2017’de 20 yaşındayken Kayseri’de kaçırılan Ilkbahar için gelen annesi Fatma ve babası Yusuf Karakuş, 2015’te Muş’ta 16 yaşındayken kaçırılan Osman için mevrut annesi Naciye Sönmezyıldız, 2016’üstelik Muş’ta 38 yaşındayken kaçırılan Ersin için gelen babası Aleettin Koçhan, 2022’de 19 yaşındayken Muş’tan Fransa’ya çalışmaya revan ve ayrımsız daha malumat alınamayan Ihtiyaç için mevrut annesi Besine ve babası Yılmaz Istek ile 2015’te Kırklareli’nde 13 yaşındayken kaçırılan Servet üzere gelen babası Şakir Arslan ile 309 oldu. Nöbetteki aileler marifetiyle karşılanan aileler, ‘Kahrolsun HDP’ sloganlarıyla yapı önüne yürüdü.

‘ÇOCUĞUMU HDP GÖTÜRDÜ, HDP GETİRSİN’Yılmayan Gönül, çocuğunun HDP tarafından Fransa’ya götürüldüğünü söyleyerek, “Çocuğumuz gelene büyüklüğünde tıpkı hamle atmayacağız. Fransa’de çalışıyordu. Kandırıp onu götürdüler. Çocuk birlikte cahildi, bilmiyordu. Onu götüren HDP’dir. Fıkdan, oğlum; çık, gel, korku. Büyüklük yanımızdadır, korkacak benzeri molekül yok. Nerede olursan ol bana ayrımsız telefon haris. Ben seni devletimizle alırım. Benim çocuğum gelsin. HDP götürdü benim çocuğumu, HDP getirsin” diye konuştu.Oğlu Ersin amacıyla gelen Aleettin Koçhan ise “Oğlumu Bursa’dan kandırıp götürdüler. Getirdiler bu binaya, HDP marifetiyle PKK’ya unsur yapıldı. Oğlum, 6 yıldır seni bekliyorum. Kerem babanın evladına kucağını açtığı gibi kucağını açıyor. Dön, gel çıktı. Sen gelene büyüklüğünde ben bu kapıda oturacağım” dedi.

Share: